20. 05. 2019 14:45 , článok bol aktualizovaný 20. 05. 2019 15:55 | ŽILINA/TASR

V Žiline havaroval autobus s deťmi, zraneného muža prevážal vrtuľník

Podľa predbežných zistení sa vodič nevenoval dostatočne šoférovaniu.

Havarovaný autobus.
Havarovaný autobus. Foto: TV Markíza
Vrtuľník nad miestom nehody.
Miesto nehody.
Záchranári na mieste nehody.

Autobus mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Žiline havaroval v pondelok popoludní v mestskej časti Zádubnie po tom, keď 61-ročný vodič zišiel z doposiaľ nezistených príčin mimo cestu, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že dychová skúška u vodiča autobusu požitie alkoholických nápojov nepotvrdila. "Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline," uviedla Balogová.

Podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Aleny Krčovej záchranári ošetrili 25 ľudí, medzi ktorými bolo 11 detí.

"Miesto nehody totiž bezprostredne po nej opustilo viacero účastníkov, ktorí sa po čase vracali späť na ošetrenie. Najviac osôb sa zranilo ľahko. Vyskytli sa však aj stredne ťažké až ťažké poranenia. Záchranári transportujú pacientov do nemocníc v Žiline, Čadci a Považskej Bystrici," povedala Krčová.

Leteckí záchranári zo Žiliny si do svojej starostlivosti prevzali 72-ročného muža, ktorý utrpel poranenie hlavy, hornej a dolnej končatiny. "Po poskytnutí primárneho ošetrenia bol v transportnej sedačke z miesta evakuovaný a v stabilizovanom stave letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Žiline," opísala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková.

Podľa Kataríny Križanovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) sa v autobuse viezlo 40 cestujúcich.

Podľa predbežných zistení sa vodič nevenoval dostatočne šoférovaniu a na úzkej ceste sa už nevedel bezpečne vyhnúť oprotiidúcemu nákladiaku s naloženým drevom. Pod autobusom sa potom zosunula krajnica.

"Vodič mestského autobusu zišiel mimo cesty, zostal na boku v jarku," informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?