27. 05. 2019 11:26 | BRATISLAVA/mm, TV Markíza

Toto sú náhradníci do NR SR za nových europoslancov: Smer stojí pred veľkou dilemou

Za Miroslava Číža by mal nastúpiť Viliam Jasaň, ktorý mal mať kontakty na Antonina Vadalu.

Viliam Jasaň a Mária Trošková, ktorá mu v minulosti robila poslaneckú asistentku
Viliam Jasaň a Mária Trošková, ktorá mu v minulosti robila poslaneckú asistentku Foto: TASR (koláž)

Do Národnej rady smerujú nové, resp. staronové tváre. V eurovoľbách sa totiž do EP dostali aj súčasní štyria poslanci - Miroslav Čiž (Smer), Milan Uhrík (ĽSNS), Lucia Ď. Nicholsonová (SaS) a Eugen Jurzyca (SaS)

Najznámejší náhradník je Viliam Jasaň, ktorý sa spomínal aj v poslednom článku zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Politik Smeru mal mať kontakty na talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, v tom čase podozrivého z prepojenia na kalábrijskú mafiu.

Jasaň musel pre tieto podozrenia odísť z pozície šéfa krízového manažmentu a bezpečnosti štátu na Úrade vlády. To, či však reálne zasadne do poslaneckých lavíc, zostáva nateraz otvorené.

„Osobe som sa nad tým ešte nezamýšľal. Uvidím, ako rozhodnú v strane," povedal Jasaň s tým, že sa k situácii ohľadom jeho kontaktov vyjadrí až potom, čo sa vyšetrí vražda novinára a jeho snúbenice.

Prázdne poslanecké miesta musia riešiť aj v SaS. Luciu Ď. Nicholsonovú a Eugena Jurzycu by mali nahradiť Marián Viskupič a Marián Bróska. Druhý menovaný si však podľa našich informácií mandát neuplatní.

„Mandát neplánujem využiť. Dôvod je, že dnes zastávam vysoký manažérsky post v súkromnej sfére. Som bežec na dlhé trate a to nie je celkom v súlade s krátkym, len deväťmesačným pobytom v NR SR, počas ktorého by som nič podstatné nezrealizoval," vysvetlil Michal Bróska.

Za Brósku by mal tak do Národnej rady nastúpiť Jakub Nedoba.

Posledným poslancom, ktorý odchádza z parlamentu je podpredseda ĽSNS Milan Uhrík. Jeho by mal nahradiť málo známy Marián Chmelár.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?