28. 05. 2019 12:54 | TRENČÍN/tvnoviny.sk

Dubnicou otriasol útok chlapca na 14-ročného kamaráta, ten v nemocnici bojuje o život

Dôvody útoku vyšetrujú.

Bytovka, kde k útoku došlo.
Bytovka, kde k útoku došlo. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Dubnicou nad Váhom otriasol prípad dobodaného 14-ročného mladíka, ktorého napadol jeho kamarát. Prečo sa chlapci pohádali a prečo mal útočník pri sebe nôž vyšetruje polícia. Chlapec leží s ťažkými zraneniami v bratislavskej nemocnici.

Všetko sa stalo v utorok, krátko po 16. hodine, keď sa im skončilo vyučovanie. Incident sa odohral v pivničných priestoroch rozostavanej bytovky na okraji Dubnice.

Dôvody útoku vyšetrujú. Môže byť za tým alkohol, ale aj žuvací tabak, o ktorý sa údajne pohádali. Jedna z rán smerovala do ramena, ďalšia už zasiahla brucho.

Dobodanému mladíkovi sa podarilo vyjsť na ulicu, kde si ho všimol 21-ročný muž, ktorý privolal pomoc. Záchranári ho po ošetrení previezli do nemocnice, odtiaľ s ťažkými zraneniami ho letecky prepravili do Bratislavy. Útočník aj obeť navštevovali rovnakú školu.

Okresný súd v Trenčíne útočníka pustil na slobodu. Sudca zakázal obvinenému, aby sa priblížil ku kamarátovi na menej ako 50 metrov.

Mladík je momentálne doma. Nesmie vycestovať mimo republiku a nesmie sa zdržiavať v blízkosti obydlia napadnutého. Rozhodnutie súdu však nie je konečné. Zaoberať sa nim bude krajský súd.

Viac v reportáži Michala Bujnu

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?