28. 05. 2019 16:31 , článok bol aktualizovaný 29. 05. 2019 17:55 | KOŠICE/zg

Vodič autobusu, ktorý si písal SMS počas jazdy, už pozná trest

Na trase Kokšov-Bakša ohrozoval desiatky cestujúcich.

Vodič, ktorý si četoval počas jazdy.
Vodič, ktorý si četoval počas jazdy. Foto: Facebook/Vlasta Marčáková

Naša čitateľka Vlasta zažila nepríjemnú cestu. Na medzimestskej linke nakrútila v piatok (24. 5.) video, na ktorom je zachytené, ako si vodič počas jazdy četuje na mobilnom telefóne.

Vo štvrtok popoludní sa po zasadnutí disciplinárkej komisie vodič dozvedel trest. Za to, že pochybil pri výkone turnusovej služby a posielal SMS správu, dostal finančný trest.

Potvrdila nám to vedúca odboru prímestskej a mestskej dopravy Eva Čermáková. Výšku nešpecifikovala, pretože je to interná záležitosť. O prácu podľa jej slov sofér nepríde.


Zdroj: Facebook/Vlasta Marčáková.

Podnet dostala firma Eurobus v pondelok (27. 5.) a hneď ho začala riešiť. „Vodič, ktorý spoj do Kokšov Bakša vykonával, pochybil pri výkone svojej turnusovej služby keď počas vykonávania spoja posielal správu. Svojim konaním porušil zákon o cestnej premávke a vnútropodnikovú smernicu - Povinnosti vodiča," napísala nám o v stredu ráno ako reakciu na incident Čermáková.

TVNOVINY.sk ju oslovili na základe správu do facebooku, ktorý nám poslala pani Vlasta, ktorá nakrútila video. Podľa jej slov sa vodič tejto prímestskej linky "zahrával so životmi cestujúcich". Udalosť, ktorú nakrútila na mobilný telefón, sa stala v piatok (24. 5.). „ Je to Eurobus a video bolo točené na úseku Košice-Valaliky. Obec začína po prejazde železničného priecestia, čo je vysoko nehodový úsek s veľmi nebezpečnou kľukatou cestou, na ktorej sa stáva mnoho smrteľných nehôd," opísala nám incident pani Vlasta.

Dodala, že pre tento nebezpečný úsek sa spisujú petície za jeho rekonštrukciu kvôli nebezpečným, do vonku klopeným zákrutám a nekvalitnému zvlnenému asfaltu.

Viac v reportáži Dušana Tokarčíka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?