29. 05. 2019 19:23 | VEĽKÁ MAČA/TV Markíza

Rekonštrukcia Kuciakovej vraždy vynorila ešte viac otázok: Mnoho vecí totiž nesedí

Otázne teda je, prečo Marček takto vypovedá, keď má už pol roka prístup do spisu a ku všetkým informáciám z miesta činu.

Miroslava Marčeka vedú na rekonštrukciu Kuciakovej vraždy.
Miroslava Marčeka vedú na rekonštrukciu Kuciakovej vraždy. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Namiesto odpovedí ďalšie otázky. Rekonštrukcia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vo Veľkej Mači mala vyriešiť nezrovnalosti medzi tým, čo tvrdí údajný strelec Miroslav Marček, a dôkazmi, ktoré má v rukách vyšetrovací tím. Podľa našich informácií je však aj po utorku prípad stále zamotaný a veľa vecí vraj nesedí.

Na Brezovú ulicu vo Veľkej Mači priviezli Miroslava Marčeka v utorok okolo pol šiestej večer. V obkolesení kukláčov, za prítomnosti právnych zástupcov a šéfa tímu Petra Juhása ho priviedli do domu.

Prvé kroky bývalého vojaka smerovali do letnej kuchyne, práve tam mal čakať na Jána Kuciaka. Zdržal sa tam približne hodinu a pol.

Približne toľko čakal na vhodnú chvíľu aj v osudný večer 21. februára 2018. Práve odtiaľ sledoval snúbencov. Potom ho priviedli k domu. Ukázal, ako zaklopal na dvere.

Podľa našich informácií Marček tvrdí, že čakal, kým Martina odíde z miestnosti. Potom zaklopal a otvoril mu Ján Kuciak. Práve jeho mal zasiahnuť prvého. Vystrelil vraj len raz, novinára zasiahol do hrude.

Potom sa však na mieste zjavila Martina, a tak zastrelil aj ju. Vyšetrovateľom mal ďalej povedať, že keď odchádzal z domu, Kuciakovi dal ešte ranu istoty do temena hlavy. Vraj ten výstrel cítil a novinárovi sa pohli vlasy.

V jeho výpovedi ale viaceré veci nesedia. Telo Jána Kuciaka nenašli v predsieni, ale na schodoch do pivnice. Aj Marček vypovedá, že ranu istoty mu dal až tam. To by ale znamenalo, že novinár zasiahnutý do srdca ešte musel prejsť niekoľko metrov po chodbe a dole po schodoch. A otázkou je, či toto pri rozsahu jeho zranení je vôbec možné.

Ďalším rozporom je to, že napriek Marčekovmu tvrdeniu o rane istoty novinár žiadnu strelu v hlave nemal.

Problémy sú údajne aj s dráhou strely do hrude novinára. Expertíza ukazuje, že náboj smeroval zhora nadol, čo by nahrávalo pôvodnej verzii, že Jána Kuciaka zastrelili, keď stál na schodoch do pivnice, a nie na chodbe zoči-voči vrahovi, ako tvrdí Marček.

Otázne teda je, prečo Marček takto vypovedá, keď má už pol roka prístup do spisu a ku všetkým informáciám z miesta činu. No vyšetrovací tím ešte stále nie je na konci. Ďalej hľadajú a analyzujú dôkazy, vypočúvajú svedkov.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?