30. 05. 2019 11:12 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Prehovoril syn napadnutého páru, ktorému v MHD polámali kosti: Slová, ktoré trhajú srdce

Incident sa stal minulú stredu.

Bitka sa stala v autobuse číslo 83.
Bitka sa stala v autobuse číslo 83. Foto: TASR

O brutálnom útoku v bratislavskej MHD už hovorí snáď celé Slovensko. Manželskému páru, ktorý sa postavil mladíkom, polámali kosti štyria výrastkovia. Dvadsať ľudí v autobuse sa na všetko iba prizeralo. 

Stalo sa to ešte minulý týždeň v stredu medzi zastávkami SAV a Damborského v autobuse číslo 83 v Bratislave. Incident sa mal odohrať medzi 23.00 a 23.30. Výtržníci spôsobili manželom rôzne zranenia a zlomeniny v oblasti tváre a z autobusu utiekli. Zranenia ženy si vyžiadali hospitalizáciu v jednej z bratislavských nemocníc.

Prehovoril syn napadnutých manželov, Jakub, ktorý momentálne nežije na Slovensku. Z celej udalosti je zhrozený. Píše cas.sk. 

„Moji rodičia išli akurát z divadla a nikdy v živote by im nenapadlo, že takto skončia," prezrádza zronený mladík, ktorému sa zdalo zvláštne, že sa rodičia neozývajú. „Keď vám vlastná mama zavolá, že ju zbili a keď ju potom vidíte cez kameru, ako má zošitú tvár, je vám zle," pokračuje s tým, že mama bola na tom horšie, keďže ju museli operovať.

Prezradil aj to, čo vedel z rozprávania rodičov. Štvorica útočníkov vraj robila v autobuse hluk, fajčili a hádzali po ľuďoch rôzne predmety. „Keď sa rodičia ozvali, aby sa ukľudnili, jeden z nich si presadol za nich, vyzul sa a začal hádzať po nich ponožky. Myslím, že každý normálny človek by sa ozval," povedal Jakub s tým, že nedokáže pochopiť to, že sa 20 cestujúcich iba prizeralo, ako štyria agresori obťažujú starší manželský pár. „Môj otec je pre mňa hrdina, že sa im postavil, aj keď stál proti presile," pokračoval mladík.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo zvolal na stredu (29. 5.) stretnutie zástupcov Dopravného podniku Bratislava a hlavného mesta. Povedal, že nové vozidlá bude podnik kupovať už iba s kamerami.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?