30. 05. 2019 15:01 , článok bol aktualizovaný 30. 05. 2019 18:59 | TRENČÍN/tvnoviny.sk

Útok nožom na 14-ročného chlapca z Dubnice: Rozhodli o väzbe rovesníka, ktorý bodal

Na súd prišiel školák so svojím otcom a starým otcom, ktorý sa za neho zaručil.

Mladík pred pojednávaním.
Mladík pred pojednávaním. Foto: TV Markíza

Dubnicou otriasol útok chlapca na 14-ročného kamaráta. Ten v utorok skončil v nemocnici a bojuje o život. Rovnako starého chlapca, ktorý bodal, hneď zadržali a dostal monitorovací náramok. Chlapec tak nesmie vycestovať mimo republiku a nesmie sa zdržiavať v blízkosti obydlia napadnutého. Sudca zakázal obvinenému, aby sa priblížil ku kamarátovi na menej ako 50 metrov.

Na súd prišiel vo štvrtok (30.5.) školák so svojím otcom a starým otcom, ktorý sa za neho zaručil. Sudca rozhodol, že mladíka budú vyšetrovať na slobode.

Prečo sa chlapci pohádali a prečo mal útočník pri sebe nôž vyšetruje polícia. Všetko sa stalo v utorok krátko po 16. hodine, keď sa im skončilo vyučovanie. Incident sa odohral v pivničných priestoroch rozostavanej bytovky na okraji Dubnice.

Dôvody útoku vyšetrujú. Môže byť za tým alkohol, ale aj žuvací tabak, o ktorý sa údajne pohádali. Jedna z rán smerovala do ramena, ďalšia už zasiahla brucho. Dobodanému mladíkovi sa podarilo vyjsť na ulicu, kde si ho všimol 21-ročný muž, ktorý privolal pomoc.

Viac v reportáži Michala Bujnu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?