02. 06. 2019 11:40 | BRATISLAVA/TVNOVINY

Útok na nepočujúceho v centre Bratislavy vraj zachytili kamery

Muža, ktorý mladíka kopol, už policajti obvinili. Napadnutý mladík je pri vedomí.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Polícia/FB

Celý útok mala zachytiť minimálne jedna kamera na Hurbanovom námestí. TV Markíza sa podarilo zistiť, že pracovníci jedného z okolitých podnikov odovzdali policajtom záznam, na ktorom má byť kopnutie mladíka zachytené. Okrem toho je v blízkosti miesta činu aj kamera mestskej polície.

"Policajti vykonali všetky potrebné úkony za účelom zabezpečenia kamerových záznamov z miesta spáchania skutku ako aj blízkeho okolia," povedala pre TV Markíza Veronika Slamková, hovorkyňa Krajskej polície v Bratislave.

Muža má na krku obvinenia

Mužovi, ktorý napadol mladíka s handicapom, hrozí až desať rokov za mrežami. Vyšetrovateľ už spracováva návrh na jeho vzatie do väzby.

Zároveň vyšetrovateľ 28-ročného Ladislava F. z Bratislavy obvinili zo zločinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva.

Mladík je v stabilizovanom stave

Poškodený mladík po údere spadol na zem a vážne si poranil hlavu. "Je v stabilizovanom stave, naďalej zostáva pod dozorom našich lekárov," povedala pre TV Markíza hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Podľa našich informácií mladíka operovať nemuseli. Spravili mu všetky vyšetrenia, krvácanie do mozgu sa nepotvrdilo. Vraj komunikuje a je pri vedomí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?