11. 06. 2019 09:42 | BRATISLAVA/mm

SHMÚ zvyšuje výstrahy pred teplom: V týchto okresoch bude platiť už druhá najvyššia

Celý týždeň je Slovensko v zovretí tropických teplôt.

Vysoké teploty - ilustračná foto
Vysoké teploty - ilustračná foto Foto: shuterstock.com

Vo veľkej časti Slovenska hrozia počas utorka vysoké teploty, a to do 34 stupňov. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tejto súvislosti výstrahu prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Výstrahy platia pre Bratislavský, Banskobystrický, Košický, Nitriansky, Trnavský a Prešovský kraj, a to v čase od 14.00 h do 18.00 h.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," upozorňuje SHMÚ.

Ako meteorológovia dodávajú, pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je v dôsledku teplôt vysoká.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

Rovnako horúca bude aj streda. Výstrahy budú platiť pre tie isté kraje, ako v utorok. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá taktiež na 34 stupňov na juhu územia. Varovanie SHMÚ bude platiť od 15.00 h - do 17.00 h.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

Ak sa vám zdá, že po tieto dni je to neznesiteľné, vo štvrtok sa situácia ešte zhorší. SHMÚ totiž vydal výstrahu 2. stupňa pre päť okresov (Dunajská Streda, Komárno, Nové Zámky, Šaľa a Galanta). Na ostatnom území budú platiť výstrahy tak, ako v utorok a v stredu.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?