12. 06. 2019 10:24 , článok bol aktualizovaný 12. 06. 2019 19:15 | NOVÉ ZÁMKY/tvnoviny.sk

Sedemročný chlapec na juhu Slovenska sa na štvorkolke zrazil s Jeepom, je ťažko zranený

Okolnosti a mieru zavinenia dopravnej nehody polícia vyšetruje.

Štvorkolka sa zrazila s Jeepom.
Štvorkolka sa zrazila s Jeepom. Foto: Polícia SR

Stačila chvíľa nepozornosti a nešťastie bolo na svete. Iba sedemročný chlapec totiž vrazil so svojou štvorkolkou do veľkého terénneho auta. Za pomoci susedov, ktorí mu poskytli prvú pomoc ho s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice. 

Dieťa rútiace sa na štvorkolke z parkoviska na hlavnú cestu si síce 64-ročný vodič všimol a zastavil, no sedem ročný Denis to už ubrzdiť nestihol. 

„Najskôr tam bol sused od vedľa s druhým susedom, potom pribehol rýchlo môj priateľ a aj ja rýchlo som sa pozrela tiež, že čo je malému. Mal zvratky okolo seba, samozrejme sme dali stabilizovanú polohu a potom už sme boli iba navigovaní s dispečerom, že čo máme robiť,“ povedal sused.

Štvorkolka po nehode.
Štvorkolka po nehode. Foto: Polícia SR
 

Po príchode záchranky nasledovala aj pomoc zo vzduchu. Približne sto metrov od miesta nehody je toto malé futbalové ihrisko a práve na ňom pristál vrtuľník, ktorý ťažko zraneného chlapca odviezol do detskej nemocnice v Banskej Bystrici. 

„Našli sme prasknutú lebku, ale žiadne iné patologické nálezy sme nenašli. Vzhľadom na dobrý klinický stav pacienta bol postupne odtlmený, zobudený a v súčasnosti je pacient preložený už na klinike detskej chirurgie,“ potvrdil primár ARO na Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici lekár Oliver Petrík.

Podľa našich informácií mal Denis využiť nepozornosť rodičov, bez ich dovolenia si zobral kľúče a išiel sa voziť. „Okolnosti a mieru zavinenia tejto dopravnej nehody polícia vyšetruje. Polícia upozorňuje rodičov a zodpovedné osoby aby svoje deti primeraným spôsobom k veku poučili o bezpečnosti na ceste a o nevyhnutnej povinnosti nosiť pri jazde prilbu a chrániče na kolená a lakte,“ dodala policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. 

Pozrite si reportáž Mareka Šilhavíka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?