12. 06. 2019 14:37 , článok bol aktualizovaný 12. 06. 2019 15:05 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Zrodila sa prvá koalícia pred parlamentnými voľbami

Progresívci a SPOLU pokračujú v spolupráci.

Miroslav Beblavý a Michal Truban
Miroslav Beblavý a Michal Truban Foto: FB/Miroslav Beblavý

Mimoparlamentné strany Spolu a Progresívne Slovensko pôjdu do parlamentných volieb spoločne. O vzájomnej dohode informoval v stredu (12. 6.) predseda Spolu a nezaradený poslanec Miroslav Beblavý na sociálnej sieti.

"Našou zodpovednosťou je spolupracovať, lebo len tak budeme schopní vyhrať voľby pred Smerom-SD. A získať poverenie zostaviť novú vládu, ktorá prinesie zmenu," uviedol. Doplnil, že v tejto snahe rátajú aj so spoluprácou s dosluhujúcim prezidentom Andrejom Kiskom a jeho novou stranou.

Beblavý napísal, že Kisku vnímajú ako najbližšieho partnera. "Preto sme ho na tlačovú konferenciu v piatok pozvali ako hosťa, s možnosťou na nej vystúpiť," dodal.

Reakcia Kiskovej kancelárie

"Andrej Kiska je stále prezidentom Slovenskej republiky a nikdy sa nezúčastnil žiadnej straníckej tlačovej konferencie. Považuje to za nevhodné," reagoval na vyjadrenia Beblavého hovorca prezidenta Roman Krpelan.

Argumentuje tým, že ani v budúcnosti by sa nemal prezident zúčastňovať na straníckych tlačových konferenciách, čo podľa jeho slov určite nechcú ani nové strany.

Spoločnú kandidátku mali aj v nedávnych eurovoľbách, v ktorých koalícia zvíťazila. V europarlamente budú mať štyroch poslancov.

Obe strany pred prezidentskými voľbami verejne podporovali Zuzanu Čaputovú, ktorá bude od soboty historicky prvou prezidentkou Slovenskej republiky.

Sledujte inauguráciu prezidentky Zuzany Čaputovej 15. júna od 11.00 h na TV Markíza a na spravodajskom portáli TVNOVINY.sk.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?