12. 06. 2019 19:39 | BRATISLAVA/TV Markíza

Jedno slovo na šesť písmen: Názov Kiskovej strany zatiaľ zostáva tajomstvom

Samotný názov strany chce Andrej Kiska predstaviť až po opustení prezidentského úradu.

Andrej Kiska.
Andrej Kiska. Foto: TASR

Definitívne oznámili, že sa dohodli. Progresívne Slovensko a Spolu pôjdu podľa očakávaní do parlamentných volieb na jednej kandidátke. Andrej Kiska zatiaľ na ich verejné ponuky na spoluprácu nereflektuje, odmietol aj pozvanie byť hosťom pri podpise ich koaličnej zmluvy.

Do parlamentných volieb ideme spoločne! Túto správu v stredu zvestoval na facebooku predseda spolu Miroslav Beblavý. Podľa našich informácií sa vlastne dohodli už minulý týždeň, ale predseda progresívneho slovenska odišiel na dovolenku do Slovinska a tak koaličnú dohodu verejne podpíšu až keď sa vráti. Všetko podstatné chcú oznámiť už tento piatok.

Už takmer hotová koalícia a budúca strana Andreja Kisku oslovujú čiastočne tých istých voličov.

Naznačuje to aj aktuálny prieskum agentúry focus, v ktorom stále vedie Smer, no bez výrazného náskoku. Zatiaľ formálne neexistujúcej Kiskovej strane namerali začiatkom júna 6 %. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH a naopak zo súčasných parlamentných strán by neprešiel most.

Väčšinu by demokratická opozícia dokázala podľa týchto čísiel zložiť len s kollárovcami. Toto bolo zrejme posledné meranie preferencíi , keď sa pýtali opisne na stranu Andreja Kisku, keďže takto sa nový politický subjekt volať určite nebude.

Samotný názov strany chce Andrej Kiska predstaviť - ako je známe - až po opustení prezidentského úradu. Avšak podľa kuloárnych informácií by názov mal byť jednoslovný na 6 písmen.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?