Mimoriadna správa
Monika Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne
Viac v článku
15. 06. 2019 19:16 | ŽILINA/TV Markíza

Policajti v Žiline tri dni naháňali splašenú kozu. Jedného zranila a nakoniec ju utratili

Že sa zviera nebude trápiť a humánne ho uspia nakoniec miesto majiteľa rozhodla dobrovoľníčka.

Koza zranila mestského policajta a na tretí deň ju unavenú a doráňanú našli pri koľajniciach.
Koza zranila mestského policajta a na tretí deň ju unavenú a doráňanú našli pri koľajniciach. Foto: TV Markíza

Mimoriadny rozruch v Žiline spôsobila koza. Zranila mestského policajta a na tretí deň ju unavenú a doráňanú našli pri koľajniciach. Keďže sa nenašiel majiteľ, úradne jej nikto nemohol pomôcť.

Tri dni sa pokúšali mestskí policajti chytiť v Žiline splašenú kozu. Jedného z nich zranila na kolene a skončil na úrazovke. Nakoniec ju našli okoloidúci ľudia a pri zvierati sa začali striedať policajné hliadky.

Zo sociálnych sietí sa o trpiacom zvierati dozvedela dobrovoľníčka z občianskeho združenia. Volala na políciu, aby zviera priviezli k nej, no nepochodila.

Problém bol v tom, že policajti na to - rovnako ako ľudia z potravinovej a veterinárnej správy, ktorí boli tiež prítomní - nemali kompetencie. Zviera zatiaľ trpelo na silnom slnku.

Keďže zviera ležalo pri koľajnici, podľa zákona sa oň mala postarať železničná polícia. Napokon ale štátni a mestskí policajti naložili kozu do auta, aby mohla ísť na röntgen. Podrobné veterinárne vyšetrenie ukázalo, že zvieraťu sa už nedalo pomôcť. A tu sa opäť vynoril ten istý problém - súhlas na uspanie zvieraťa, totiž musí dať jeho majiteľ

Že sa zviera nebude trápiť a humánne ho uspia nakoniec miesto majiteľa rozhodla dobrovoľníčka, ktorá zároveň zaplatila aj všetky zverolekárske poplatky.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?