16. 06. 2019 16:29 , článok bol aktualizovaný 16. 06. 2019 16:55 | BRATISLAVA/TASR

Sever Slovenska zasiahli silné búrky sprevádzané krupobitím. Hrozia prívalové povodne

Pod Tatrami padali krúpy s priemerom 3 cm.

Krupobitie v Ružomberku.
Krupobitie v Ružomberku. Foto: Ján Dlutko

V tatranskej oblasti, na východnej Orave a v Zamagurí meteorológovia aktuálne pozorujú intenzívne búrky, ktoré sú sprevádzané silnou bleskovou aktivitou a krúpami s priemerom jeden až dva centimetre. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

"V najbližších hodinách sa intenzívne búrky môžu tvoriť najmä na strednom a východnom Slovensku, na západe je ich vývoj výrazne limitovaný čerstvým severozápadným vetrom," uvádza SHMÚ.

Krupobitie v Ružomberku na záberoch od našich čitateľov.

 

Zdroj: Jozef Matis

 
 

Zdroj: Ján Dlutko


Ten vydal výstrahy 1. stupňa pred búrkami pre veľkú časť územia Slovenska s platnosťou do polnoci. Pre okresy Kežmarok a Stará Ľubovňa platia výstrahy 2. stupňa, úhrny zrážok tu môžu dosiahnuť 30 až 50 milimetrov.

SHMÚ vydal aj hydrologické výstrahy pred prívalovými povodňami 1. stupňa pre okresy Poprad a Stará Ľubovňa a výstrahu 2. stupňa pre okres Kežmarok. "Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," upozorňujú meteorológovia. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?