17. 06. 2019 11:00 , článok bol aktualizovaný 17. 06. 2019 15:41 | DUBNICA/TV Markíza

Streľba v Dubnici nad Váhom: Bývalý zamestnanec firmy (†39) zastrelil nadriadeného (†59)

Muž so zbraňou mal vtrhnúť priamo na poradu.

Záchranári a policajti na mieste činu.
Záchranári a policajti na mieste činu. Foto: TVNOVINY.sk

Veľkou tragédiou sa začal pracovný týždeň v strojárskej firme. Muž (†39) z Dubnice si išiel zrejme vybavovať účty. Výsledkom sú dvaja zastrelení muži. 

Všetko sa to stalo v budove v bývalom areáli ZŤS Dubnica. Väčšina zamestnancov nič netušila, až keď po firme začali behať muži zákona v nepriestrelných vestách. 

Streľba sa ozvala krátko pred deviatou hodinou ráno v administratívnej budove firmy. Útočník sa vybral priamo na rannú poradu. Tam sa však nedostal. Vedenie firmy malo údajne poslať majstra vybaviť jeho záležitosť. Muža (†59) mal streliť do hlavy. Páchateľ potom otočil zbraň proti sebe.   

"Po príchode záchranárov, ktorých sme okamžite vyslali na pomoc, však lekár musel u oboch mužov konštatovať smrť," potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

Zamestnanci opisovali hrôzu rôzne. Čo bolo motívom vraždenia vyšetruje polícia.

Útočník však v minulosti vo firme pracoval a zrejme sa s majstrom dobre poznali. Obaja bývalí kúsok od seba v centre mesta. "To bol chlapík, ktorému asi zašibalo. No, vyrovnával si účty. Prišiel za ním a tam si ho našiel," povedal jeden zo zamestnancov. 

Útočník prišiel do firmy na bicykli, ktorý polícia zadržala. Zo sebou mal dve pištole. Obe boli perkusné a na niektoré typy netreba mať zbrojný preukaz. Vedenie firmy útok so streľbou potvrdilo. "Môžem potvrdiť, že dnes sa stala tragická udalosť pri ktorej tragicky zahynuli dve osoby. Dovoľujem si vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým a vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôžem poskytnúť ďalšie informácie k tejto udalosti," dodal právny zástupca firmy Matúš Košara.

Polícia sa teraz snaží zistiť, či mal smerovať útok voči zastrelenému majstrovi, alebo bol cieľ niekto iný. V Dubnici prehľadávali aj byt útočníka. 

Až 350 zamestnancov firmy poslali hneď po streľbe domov. Či sa budú môcť v utorok vrátiť do práce ešte nie je isté.

Viac zisťoval Michal Bujna, ktorý pripravil reportáž do Televíznych novín

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?