19. 06. 2019 12:55 | BRATISLAVA/TASR

Pellegrini: Nikdy som neuvažoval o predsedníckej stoličke v Smere

Vzťahy s predsedom Smeru Robertom Ficom označil za štandardné.

Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Foto: TASR

Premiér Peter Pellegrini nikdy neuvažoval o predsedníckej stoličke v Smere-SD. Povedal to po stredajšom rokovaní vlády.

Vzťahy s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom označil za štandardné a v súvislosti s predsedníckou stoličkou a personálnymi zmenami uviedol, že Fico jasne povedal, že personálny snem sa neplánuje. Pripomenul diskusie v regiónoch a potrebu programu.

"Nemyslím, že je momentálne dôležité pre našu krajinu, aké sú vzťahy medzi mnou a pánom predsedom. Máme štandardné pracovné vzťahy," povedal Pellegrini. V súvislosti s predsedníckou stoličkou uviedol, že táto otázka je pre neho v súčasnosti neaktuálna a irelevantná. "Pán predseda bol veľmi jasný po svojom návrate a povedal, že mieni ako predseda doviesť stranu do nasledujúcich volieb," pripomenul.

Pellegrini očakáva, že vedenie Smeru-SD využije leto, aby nastavilo "nový program a novú politiku strany". Vyzdvihol aj diskusiu v regiónoch. Stratégiu do parlamentných volieb strana podľa jeho slov predstaví na jeseň. Nechcel komentovať špekulácie, že by mal prestúpiť do strany Tomáša Druckera. "Ja sa takýmito vecami momentálne nezaoberám.

Dnes som plnohodnotným podpredsedom strany a verím, že Smer-SD si naďalej môže udržať pozíciu najsilnejšej a najúspešnejšej strany pre Slovensko," povedal s tým, že chce urobiť všetko preto, aby sa strana udržala na "politickom nebi".

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?