19. 06. 2019 19:00 | DUBNICA NAD VÁHOM/TV Markíza

Vražda nadriadeného v dubnickej firme: Špekuluje sa o jednej verzii motívu

Strieľať sa vybral s dvoma perkusnými pištoľami.

Polícia pred bytom útočníka.
Polícia pred bytom útočníka. Foto: TVNOVINY.sk

Napätie v Dubnici. Po troch dňoch vyšetrovania streľby v Dubnickej fabrike stále nie je jasný motív útoku páchateľa. Špekuluje sa, že to mohla byť snaha vrátiť sa do bývalého zamestnania, odkiaľ dal výpoveď v októbri minulého roka.

Útok si vyžiadal dve obete. Zastreleného zamestnanca (†58) a vrah potom otočil zbraň aj proti sebe. 

V byte na štvrtom poschodí býval útočník a susedia sa mu skôr snažili vyhýbať. Suseda, ktorá bývala priamo pod 39-ročným mužom, popísala jeho správanie sa za posledný mesiac ako veľmi čudné.

"Viete čo, celú noc búchal. Otvoril si balkón a ziapal, to sa nedalo počúvať. Ja som nespala mesiac celú noc, len cez deň som spávala," povedala suseda.

V byte, v ktorom býval útočník, polícia urobila domovú prehliadku. Počas nej vraj našli ďalšie veci týkajúce sa streliva. "Páchateľ nebol držiteľom zbrojného preukazu," potvrdil policajný hovorca Pavol Kudlička.

Vraždiť sa vybral s dvoma perkusnými pištoľami. Na kúpu niektorých vám stačí aj občiansky preukaz. "O akú zbraň sa jedná, to potvrdí až znalecký posudok," pokračoval hovorca.

Vo firme deň po streľbe namontovali pred vstupom do haly bezpečnostnú mrežu, aby tam nikto bez súhlasu nemohol vtrhnúť, ako to urobil páchateľ. Keď prišiel na vrátnicu vyžiadal si, aby za nim prišiel istý muž. "On tu nebol. Ten bol na služobnej ceste," povedal vrátnik.

Tak sa rozbehol do budovy, priamo na poradu. V miestnosti už sedeli ľudia a tam vystrelil.

"Zastrelený muž u nás pracoval ako koordinátor zlepšovacích procesov. Bol zodpovedný za zlepšovanie procesov na výrobnom úseku, vytváranie štandardných výrobných pokynov, ich optimalizáciu a zaškoľovanie študentov," dodala firma.  

Život vo firme sa postupne vracia do bežných koľají. Zamestnancom, ktorí sa zúčastnili na porade, na ktorej sa strieľalo, museli privolať psychológov.

Vrah chcel údajne požiadať, aby ho zobrali späť do zamestnania, odkiaľ dal sám minulý rok výpoveď. V minulosti s nim boli spokojní.

Tému spracoval reportér Michal Bujna

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?