24. 06. 2019 13:52 , článok bol aktualizovaný 24. 06. 2019 17:36 | TRENČÍN/TV Markíza

Súd rozhodol o strelcovi z diskotéky v Horovciach. Špekuluje sa o tomto dôvode streľby

Mužovi (35) hrozí za vraždu a pokus o vraždu až výnimočný doživotný trest.

Pred sudcu sa v pondelok prvýkrát postavil strelec, ktorý v obci Horovce neďaleko Púchova zastrelil mladíka a ďalších dvoch vážn
Pred sudcu sa v pondelok prvýkrát postavil strelec, ktorý v obci Horovce neďaleko Púchova zastrelil mladíka a ďalších dvoch vážn Foto: TV Markíza

Pred sudcu sa v pondelok prvýkrát postavil strelec, ktorý v obci Horovce neďaleko Púchova zastrelil mladíka a ďalších dvoch vážne zranil. Incident sa stal v sobotu nadránom, keď sa končila zábava v miestnom bare.

Terčom útoku boli dobrovoľní hasiči. Obvinený muž mal problémy už v minulosti. Nepohodol sa s rodičmi. Mali mu vraj dať 16-tisíc eur a vyhodili ho z domu.

Prečo muž zaútočil na mladíkov, stále vyšetruje polícia. Mal si vraj v súkromnom lese vybudovať bunker, ktorý mu vraj napadnutí muži zničili.

Muža obvineného z vraždy a pokusu o vraždu priviedli kukláči v putách na okresný súd v Trenčíne. Aj keď sa všetko zdalo jasné, trvalo to dlho. Sudca rozhodoval o väzobnom stíhaní obvineného viac než dve a pol hodiny.

Z pojednávacej miestnosti vyšiel v sprievode kukláčov a s putami na rukách. Sudca obvineného vzal do väzby, keďže existuje dôvodná obava, že by mohol ujsť alebo pokračovať v trestnej činnosti.

Obvinenému do reči veľmi nebolo. K činu sa nepriznal a jeho obhajkyňa uviedla, že chcú podať sťažnosť.

Muž mal pletky so zákonom už pred šiestimi rokmi. Okresný súd v Považskej Bystrici ho odsúdil za prečin poškodzovania cudzej veci, za čo dostal podmienečný trest. V septembri ho mala kontrolovať policajná hliadka, ušiel im a keď ho prenasledovali na aute, hodil do nich dva kamene. Teraz sa však tak skoro z väzenia nedostane.

Mužovi (35) hrozí za vraždu a pokus o vraždu až výnimočný doživotný trest.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?