11. 07. 2019 10:06 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Spoveď Mie, ktorá bola pol metra od stola, kde sa začala bitka chuligánov: Nikdy na to nezabudnem

Policajti zadržali viac ako sto ľudí.

Bitka v centre mesta.
Bitka v centre mesta. Foto: TVNOVINY.sk

Hromadná bitka futbalových fanúšikov v centre Bratislavy postavila v stredu večer na nohy ťažkoodencov, záchranárov aj hasičov. Ulicou lietali stoly aj stoličky. Policajti miesto uzavreli a zatkli viac ako sto ľudí. Až 56 ľudí obvinili z výtržníctva.

Bývalá redaktorka Televíznych novín Mia Kurucová bola len pol metra od stola, kde sa hromadná bitka začala. Opísala, čo sa tam vtedy dialo. Na ten večer vraj nikdy nezabudne a je rada, že sa jej nič nestalo.

"Celá akcia začala asi pol metra od nášho stola. Ľudia večerali na terase a hrala hudba. Všetci si ale všimli, že vedľa nás je asi tridsiatka chlapov v rovnakých tričkách a že sú futbaloví fanúšikovia. Zrazu sme ale videli, ako beží chlap so stoličkou v rukách, za ním potom desať ďalších. Behom sekundy začali lietať stoličky. Videli sme len masu ľudí, ktorá prichádza," vravela Mia.

Mia Kurucová.
Mia Kurucová. Foto: TVNOVINY.sk
 

O chvíľu za ňou začali padať dáždniky a lietať stoly. Všetko za zomlelo veľmi rýchlo.

"Všetci sme si ľahli na zem. Strhla sa na to aj davová psychóza. Začala na mňa padať celá konštrukcia vedľajšej reštaurácie. Ľudia odtiaľ nás doslova začali hádzať dnu, pohotovo reagovali a tak blokovali vstup, aby sa tam nikto nedostal," pokračovala.

Mnohí sa podľa nej zranili aj preto, že všetko nakrúcali na mobil úplne zblízka.

Viac uvidíte vo videu z Telerána

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?