20. 07. 2019 13:22 | BRATISLAVA/TASR/TVNOVINY

Nespokojní farmári vysypali hnoj pred parlamentom. Určený bol Dankovi

Ich konanie odsúdila Kancelária Národnej rady SR.

Vysypaný hnoj pred NR SR
Vysypaný hnoj pred NR SR

Nespokojní farmári z Iniciatívy poľnohospodárov vysypali v sobotu doobeda pred budovou parlamentu 31 kubických metrov hnoja. Prípadom sa už zaoberá polícia. TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Farmári hnoj vysypali na mieste, kde ma vyrásť Dankov 30-metrový stožiar. Podľa Patrika Magdoška a Františka Oravca by sa predseda SNS mal radšej venovať problémom na ministerstve pôdohospodárstva, ako plytvať energiou na sebaprezentáciu, informuje TV JOJ.

Ich konanie odsúdila Kancelária Národnej rady SR. Kritizovala aj novinárov, ktorí sa zúčastnili na incidente a ohrozovali tak bezpečnosť staveniska a robotníkov.

Kancelária NR SR po incidente zabezpečila upratanie hnoja. "NR SR vyčísli škodu, ktorá bola spôsobená tým, že boli mimoriadne povolaní zamestnanci k NR SR na pracovný výkon, objednaná technika a likvidácia odpadu. V prípade, že táto suma a okolnosti tohto incidentu naplnia skutkové podstaty trestného činu, podá trestné oznámenie," uviedol riaditeľ odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?