22. 07. 2019 19:00 | TRNAVA/TV Markíza

Vodič si nakúpil na pumpe alkohol, jednu fľaštičku hneď stiahol. Tu je video

Mal však smolu, všetko zaznamenali kamery na pumpe.

Vodič, ktorého s alkohol zachytila priemyselná kamera.
Vodič, ktorého s alkohol zachytila priemyselná kamera. Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Tak tomu sa hovorí osvieženie pred jazdou. Muž si na benzinke nakúpil pijatiku a hneď ako si sadol za volant, bola jedna fľaša hore dnom. Mal však smolu, všetko zaznamenali kamery na pumpe.

Zaparkoval auto, pri kase si kúpil tri pivá i niečo tvrdšieho. Len čo sadol za volant, naštartoval, odpil si a odišiel. To ešte netušil, že ho za rohom zastaví policajná hliadka. Tá mu zistila pri náhodnej kontrole v krvi alkohol, v dychu mu namerali viac ako 0,8 promile.

Nebola to žiadna plánovaná policajná akcia. Muž sa sám priznal, že si na benzinke niečo kúpil a hneď sa aj napil. Video sa dostalo na verejnosť potom, čo si ho polícia z čerpacej stanice vyžiadala. Upozorniť tak chcela na to, aké dôsledky môže mať takéto správanie.

Odborníčky na policajné právo sme sa pýtali, či je možné takýmto videom usvedčiť vodiča aj v prípade, žeby ho policajti nezastavili.

„Všeobecne povedané, tie záznamy, ktoré sú z kamier, ktoré monitorujú verejný priestor, je možné použiť, ale už je to zložitejšie s priamym dokázaním, že aj pod vplyvom alkoholu ohrozoval cestnú premávku, život a zdravie ostatných aj seba," vysvetlila Lucia Kurilovská.

Mužovi polícia zadržala vodičský preukaz. Teraz mu hrozí zákaz šoférovania až na tri roky a pokuta do výšky 800 eur. Najväčším varovným signálom by však mali byť dôsledky takéhoto správania.

Reportáž spracovala Soňa Cipínová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?