24. 07. 2019 18:18 , článok bol aktualizovaný 24. 07. 2019 18:49 | NITRA/TV Markíza

Alena Zsuzsová opäť vypovedala. Na Ajku si totiž spomenul muž, ktorý vraždil

Obvinená žena k vraždám niekoľko týždňov nevypovedala.

Alenu Zsuzsovú predvádzajú na výsluch.
Alenu Zsuzsovú predvádzajú na výsluch. Foto: TASR

Alena Zsuzsová opäť vypovedala. A znova za múrmi nitrianskej väznice. Výsluch sa týkal vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, ktorého zastrelili pred deviatimi rokmi. Vyšetrovateľ NAKA ju považuje za sprostredkovateľku.

No a po rokoch si na akúsi Ajku v tomto zločine spomína aj muž, ktorý si za streľbu na komunálneho politika už odpykáva 25-ročný trest.

Obvinená žena k vraždám niekoľko týždňov nevypovedala. Dôvodom boli sťažnosti aj trestné oznámenia, ktoré podala, lebo na ňu vraj policajti neprimerane tlačia a podobne aj na jedného zo spoluobvinených. Výsluch Zsuzsovej trval takmer tri hodiny.

Vyšetrovateľa podľa našich informácií zaujímali jej zoznámenia a vzťahy so spoluobvinenými. Za vraždu exprimátora stíhajú okrem Zsuzsovej Romana Ostružlíka - protikandidáta Lászlóa Basternáka v komunálnych voľbách. Práve jeho považujú za objednávateľa.

Vraha mal najať Vladimír Mosnár a tiež ho doviezť a po streľbe odviezť z Hurbanova. Obaja sú vo väzbe, ktorú im podľa našich informácií predĺžili nedávno. Za mrežami majú byť minimálne do februára. Všetci vinu odmietajú.

O vražde sa po takmer deviatich rokoch rozrozprával aj muž, ktorý exprimátora zastrelil. Už vtedy vraj policajti tušili, že to bol zločin na objednávku, len nemali dôkazy. No a Štefan Kaluz držal - ľudovo povedané - bobríka mlčania. Zlom prišiel až vtedy, keď zadržali obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka.

Vladimír Mosnár mal Štefanovi Kaluzovi spomenúť, že vraždu si objednal Roman Ostružlík a Ajka by bola rada, keby to spravil. To vraj tvrdí odsúdený strelec. Kto je Ajka, údajne nevie.

Pod takýmto menom poznal Zsuzsovú Boris Kollár. Obvinená žena však tvrdí, že Štefana Kaluzu nepoznala. Prvýkrát ho vraj videla na súde, keď dostal trest. Vtedy tam vypovedala ako svedkyňa.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?