29. 07. 2019 17:15 | HRONSKÁ DÚBRAVA/TV Markíza

Na Slovensku opäť vyčínalo počasie. Strhnutá strecha v Divíne vážne zranila muža (54)

Leží v nemocnici, jeho stav je vážny.

Spadnutá strecha v Divíne. (čitateľ Tomáš Szabo)
Spadnutá strecha v Divíne. (čitateľ Tomáš Szabo) Foto: čitateľ TVNOVINY.sk

Popadané stromy, vytrhnuté strechy a tisícky domácností bez elektriny. Krátke, no o to intenzívnejšie letné búrky neskoro večer narobili škody najmä na strednom Slovensku. Na niektorých úsekoch museli dokonca uzavrieť železničnú dopravu.

Opustený vlak a lokomotíva s rozbitými sklami. Nešťastie, ktoré ochromilo železnicu medzi Zvolenom a Bratislavou sa stalo na tmavom mieste pod lesom.

Osobný vlak vyšiel zo Zvolena. Cieľová stanica Levice. Na trati bol zhruba len 10 minút. Búrka so silným vetrom vyvrátila strom, ktorý padol ponad cestu až na koľajnice.

Spadnutý strom na trati v Hronskej Dúbrave.
Spadnutý strom na trati v Hronskej Dúbrave. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk
 

Prichádzajúci vlak nemal šancu ubrzdiť. Po náraze tlačil strom pred sebou ešte asi 800 metrov. „Pri nehode sa zranil rušňovodič. Cestujúcich z uviaznutého vlaku vyslobodila polícia," povedal nám hovorca ŽSR Michal Lukáč.

Prietrž mračien prerušila aj futbalový zápas v Divíne pri Lučenci. Víchor strhol strechu z tribúny. Plechy padli na 56-ročného diváka. Muža previezli do nemocnice v Banskej Bystrici s poraneniami hlavy. Jeho stav je nateraz vážny.

Plné ruky práce mali energetici. Škody na vedení a trafostaniciach mali po celom kraji. „Výpadky elektrickej energie dosiahli na území stredného Slovenska kalamitnú úroveň, to znamená, že za posledných 24 hodín bolo výpadkami elektriny, ktoré trvali dlhšie ako 3 minúty postihnutých viac ako 30-tisíc odberných miest," vysvetlil hovorca Stredoslovenskej distribučnej Miroslav Gejdoš.

Nakrúcal reportér Lubo Fronko.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?