09. 08. 2019 14:44 | ŽILINA/tvnoviny.sk

V žilinskej MHD si bábätko nechala na rukách, revízorka žiadala zaplatiť za prázdny kočík

Mladú ženu si zastali aj cestujúci.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Mladá mamička mala počas jazdy žilinskou MHD nepríjemný zážitok. Cestovala s detským kočíkom, ktorý nechala stáť na vyhradenom mieste a svoje päťmesačné bábätko mala na rukách.

Potom do linky nastúpila revízorka, ktorej sa nepáčilo, že dieťa neleží v kočíku. Podľa svedkyne celej situácie, od matky za prázdny kočík žiadala poplatok ako za batožinu. Píše myzilina.sme.sk.

Svedkyňa Lucia hovorila, že "dieťa nebolo v kočiari, za ktorý, ako pani revízorka skonštatovala, by mala zaplatiť ako za batožinu, keďže v ňom dieťa nie je. Že zaberá miesto". Aj ostatní cestujúci vraj incident vnímali ako zbytočnú šikanu. Aj sama revízorka potom uznala, že jej požiadavka je už cez čiaru.

Lucia dopravnému podniku poslala aj oficiálnu sťažnosť. DPMŽ tiež  uznalo, že revízorka nepostupovala správne.

„V prípade, že je zrejmé, že kočiar patrí k osobe sediacej, respektíve stojacej s dieťaťom, to znamená že kočiar sa neprepravuje samostatne, nedochádza k porušeniu Článku XVII. Tarify MHD s názvom Tarifné podmienky pre prepravu príručných batožín. To znamená, že cestujúci sa nedopustil priestupku,“ reagovala vedenie dopravného podniku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?