10. 08. 2019 19:34 | LEVICE/TV Markíza

Chlapi týždne pracovali v Španielsku, no nedostali žiadne peniaze. Prišli o tisíce eur

Nemecká firma údajne nevyplatila peniaze objednávateľovi prác.

Živnostníci nedostali za prácu v zahraničí peniaze
Živnostníci nedostali za prácu v zahraničí peniaze Foto: TV Markíza

Dúfali, že si prilepšia, no ostali im prázdne peňaženky. Pracovný pobyt v Španielsku sa pre viacerých chlapov zmenil na beznádej. Živnostník, ktorý im prácu zohnal, im dohodnuté peniaze doteraz nevyplatil. Prišli o tisíce eur.

V španielskej Zaragoze chlapi ešte na jeseň pripravovali a zvárali potrubia. Niektorí tam strávili viac mesiacov, iní pár dní. Spoločné majú jedno - nikto nedostal odmenu vyplývajúcu zo zmluvy o dielo.

Objednávateľ prác ale tvrdí, že aj jeho oklamali. Konkrétne nemecká firma, ktorá nevyplatila peniaze jemu, takže vraj nemá chlapov z čoho vyplatiť.

 

Nemci, pre ktorých pracovali, vraj tvrdia, že slovenskí živnostníci odviedli nekvalitnú prácu a popíjali alkohol. Ich však toto obvinenie prekvapilo.

Živnostníkom dokopy dlhujú viac ako 50-tisíc eur. Mnohí si už našli inú prácu, viacerí sa však museli zadĺžiť a o letnej dovolenke môžu iba snívať.

Právnička však vysvetľuje, že ak niekto odvedie prácu podľa zmluvy, má na dohodnutú mzdu nárok. A to v tomto konkrétnom prípade bez ohľadu na to, či objednávateľovi prác Nemci peniaze vyplatili alebo nie.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?