10. 08. 2019 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Zo záchrany tigrích mláďat je medzinárodná aféra. Slovenka ich mala v byte v Rakúsku

Rakúske médiá ju ihneď obvinili z pašeráctva.

Zachránené tigrie mláďa
Zachránené tigrie mláďa Foto: TV Markíza

Policajti našli v byte Slovenky žijúcej v Rakúsku dve malé, len niekoľkodňové šelmy. Médiá ju okamžite obvinili z pašeráctva. Žena sa bráni a tvrdí, že tigrom chcela pomôcť.

Médiami preleteli správy o škandalóznom objave v rakúskom Hainburgu. Podľa titulkov mali nájsť tamojší policajti v byte ženy dve malé tigríčatá v kritickom stave. Lucia však pracuje ako ošetrovateľka a tigre zachraňuje už 10 rokov. Momentálne pomáha na Slovensku v Oáze sibírskeho tigra.

Mláďatá sa narodili tri. Dve však boli slabšie, a tak ich zobrali k renomovanému veterinárovi do Rakúska, s ktorým zariadenie spolupracuje. V Oáze sa dohodli, že si Lucia na jednu noc mláďatá nechá u seba doma, keďže žije v Rakúsku.

To sa už ale nestalo. V piatok v skorých ranných hodinách jej pri dverách zazvonili policajti. No a podľa Lucie sa až po ich návšteve tigre ocitli v ohrození života.

Z postupu, akým mali s tigrami zaobchádzať, je zhrozená aj majiteľka Oázy, ktorá sa stará o tretie, najsilnejšie mláďa.

Mala ošetrovateľka ale na takýto prevoz alebo pobyt šeliem v zahraničí povolenie? Na krátky pobyt týchto mláďat v Rakúsku ho nemala.

Keďže je víkend, rakúski policajti nás odkázali na svoju webovú stránku. Na sociálnej sieti uverejnili status, kde informujú o svojom náleze aj o tom, že mláďatám našli dočasný domov. Ten by mal byť vraj momentálne vo viedenskej Zoo. O tom, kedy sa vrátia odobrané zvieratá späť na Slovensko, teraz musia rozhodnúť úrady.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?