12. 08. 2019 10:00 , článok bol aktualizovaný 12. 08. 2019 11:18 | MYJAVA/tvnoviny.sk

Muž (65) zlynčoval suseda (†35): Už vieme, čo predchádzalo brutálnej vražde na Myjave

Obvinenému zadržali aj niekoľko nelegálne držaných zbraní.

Miesto činu.
Miesto činu. Foto: TVNOVINY.sk

Išiel za ním s prosbou, no on ho dokaličil na smrť. Polícia už pozná motív víkendovej brutálnej vraždy na Myjave. Muž (65) v obci Poriadie v časti Jastrabinec tam napadol 35-ročného muža a potom ho uviazal na lano a telo ťahal za autom. Agresora už vyšetrovateľ obvinil.

Vražda sa stala na spoločnom dvore dvoch rodinných domov. Ako sa ľudovo povie "sú pánu bohu za chrbtom".

Do časti Jastrabinec vedie asi trojkilometrová rozbitá cesta. Je v nej šesť domov, v ktorých sa rodiny venujú farmárčeniu a poľnohospodárstvu. Keď sme prišli na miesto nešťastia, stretli sme mladého muža. S agresorom Jánom, ktorý mu zlynčoval kamaráta, mali vraj často problémy. 

"My sme veľakrát volali políciu, pretože robil zle. Babka tu bývala predtým, on ju mal stále v zuboch, on jej do starých stríg nadával. Bol často opitý ja som vždycky povedal, že zavolám políciu, lebo opitý sem jazdil. Normálne nám zrazil aj psa bultieréra," rozprával kamarát zavraždeného muža.

To, čo sa ale stalo v sobotu večer, mu nenapadlo ani v  najhoršom sne. Štefan išiel slušne poprosiť opitého Jána, aby stíšil hudbu. Ten sa tak rozzúril, že vytiahol oceľovú rúru a blízko prístrešku mu niekoľkokrát udrel po hlave.

Štefan ležal na zemi v kaluži  krvi. Páchateľa to neodradilo. Zviazal mu nohy a  priviazal o ťažné zariadenie na svojom vozidle. Keď zbadala cez okno Štefanova kamarátka, čo sa na dvore robí, chcela mu s ďalším susedom pomôcť. "Keď prišli tak vytiahol na nich mačetu a pred ich očami ho vlastne prešiel autom," pokračoval kamarát zavraždeného muža.

Následne si mal Ivan nasadnúť do auta a dokaličeného Štefana ťahal asi kilometer po lesnom chodníku celý čas za sebou.  Potom zastavil, uvoľnil popruh a telo odhodil v močarine a z miesta odišiel. Záchranári zlynčovanému Štefanovi už pomôcť nedokázali. 

"Bol to mladý človek, ktorý sa sem prisťahoval pred niekoľkými rokmi. Začal si tu budovať hospodárstvo, staral sa o svoj majetok poctivo," reagoval starosta obec Poriadie Martin Pražienka.

Krajský policajný vyšetrovateľ z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinil 65- ročného muža. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bude spracovaný podnet na návrh na vzatie do väzby.

Necelých dvadsaťštyri hodín po vražde vykonali policajti v dome údajného vraha domovú prehliadku. Obvinenému Jánovi zadržali v ňom niekoľko nelegálne držaných zbraní. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Vražda ho môže stáť až dvadsať rokov slobody.

Reportáž spracoval reportér Roman Ruttkay

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?