15. 08. 2019 06:26 , článok bol aktualizovaný 15. 08. 2019 10:04 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ďalšia Kočnerova komunikácia cez Threemu: S Bugárom mali riešiť záchranu vlády

Prostredníctvom Threemy sa Kočner 8. marca pochváli Zsuzsovej, že s predsedom Mostu raňajkoval.

Predseda Most-Híd Béla Bugár.
Predseda Most-Híd Béla Bugár. Foto: TASR

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár po prevalení vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej tvrdil, že sa s dnes obvineným z tejto kauzy Marianom Kočnerom na Maldivách stretol náhodne a len sa pozdravili.

Podľa prepisu komunikácie Kočnera s Alenou Zsuzsovou cez šifrovanú komunikáciu Threema, ktorú uverejnili Aktuality.sk, sa zdá, že to nie je úplne pravda. Hoci stretnutie náhodné bolo, neskončilo pri pozdravení.

Bugár odletel v sobotu 3. marca 2018 po menej ako týždni od vraždy na dovolenku na Maldivy. Bolo to v čase, keď sa na tomto ázijskom ostrove nachádzal aj Kočner. Ten ešte 4. marca písal Alene Zsuzsovej: „U Maďarov je veľmi zlá situácia. Béla to neudrží. Samozrejme, tým, že odídu z vlády, sa navždy pochovajú."

 

Prostredníctvom Threemy sa Kočner 8. marca pochváli Zsuzsovej, že s predsedom Mostu raňajkoval. „Neverím," odpísala mu Zsuzsová a Kočner pokračoval: „Poobede mám sedenie s Bélom. Poviem mu, ako a čo by som urobil na jeho mieste. Myslím, že bude silno vnímavý."

O deň neskôr písal Zsuzsovej, že opäť raňajkoval s Bugárom: „Dobré ránko. Tak sme s Bélom poraňajkovali a odfrčal na barikády…"? Zsuzsová dodáva, že je zvedavá, ako sa Bugár zachová. Kočner sa postupom času utvrdzuje, že plán, aby vláda Smeru, SNS a Mostu-Híd pokračovala, mu vyjde: „Minimálne rok sa vláda ešte udrží, možno až do konca. Dovtedy musím mať dokončené všetky veci, lebo nikto nevie, čo bude potom." Napísal Zsuzsovej: „Béla je OK, len tá jeho grupa je nejednotná."

O ďalšie tri dni, 13. marca, píše Kočner Zsuzsovej opäť v súvislosti s Bélom Bugárom: „Béla neni cocot. Nechal zadné vrátka. Veď som sa do neho aj nahučal."

Kočner reagoval aj na odchod niekdajšej ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej zo strany. „Mumla ide do p..e. To je najväčší úspech. Tá k...a mi išla po krku. Žitňanská. Miesto mumlavej nech dôjde ktokoľvek, bude ministerstvo riadiť Monika Jankovská. A to je moja opička," potešil sa v Threeme Kočner.

"Mariana Kočnera ani Alenu Zsuzsovú vôbec nepoznám, nikdy som sa s nimi nestretla a ani som nebola sprostredkovane ani priamo v žiadnej komunikácii s týmito osobami. Absolútne odmietam akúkoľvek spojitosť s týmito osobami,“ uviedla Jankovská.

Bugár: Nespájajte ma s Kočnerom

K zverejným správam Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou sa vyjadril aj Béla Bugár. Podľa správ sa mal Kočner s Bugárom stretnúť na dovolenke na Maldivách a mali rozoberať aj situáciu vo vláde po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

"Kočner je zlo. Nespájajte ma s ním. Nemám čo skrývať. Len preto, že som v tejto koalícii, už veríte všetkému? Takto sa slušné Slovensko nebuduje. Tento človek x-krát klamal a tak je to aj v tomto prípade," povedal Bugár.

Bugár dodal, že keby bola pravda, že Kočner do neho "nahučal", tak by dnes Kočner nesedel vo väzení a nedošlo by k zmenám vo vláde a v polícii. Práve vďaka zmenám v policajnom zbore sa podľa Bugára dostávajú na verejnosť niektoré časti z vyšetrovacieho spisu, vrátane prepisu správ z Kočnerovej Threemy.

Bugár zopakoval svoju verziu, že na raňajkách na dovolenke v Maldivách ho Kočner pozdravil a opýtal sa, čo nové. Bugár mu vraj len odpovedal, že sa bude musieť na Slovensko vrátiť o pár dní skôr kvôli politickej kríze po vražde.

Pozrite si záznam z tlačovej besedy Bélu Bugára

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?