20. 08. 2019 10:19 , článok bol aktualizovaný 20. 08. 2019 13:22 | BRATISLAVA/zg

FOTO: Matka a syn zomreli pri nočnom požiari bytu v Bratislave

Polícia nevylúčila cudzie zavinenie.

Interiér vyhoreného bytu v Rači.
Interiér vyhoreného bytu v Rači.

Životy muža a ženy si vyžiadal nočný požiar bytu na Jurkovičovej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača. Polícia dostala oznámenie o nešťastí v utorok (20. 8.) v nočných hodinách. Keď jej príslušníci prišli na miesto, už tam boli hasiči.

V byte našli dvoch ľudí, ktorým záchranári poskytli prvú pomoc. Aj napriek ich snahe, muž a žena zraneniam podľahli. Obhliadajúci lekár nariadil súdnu pitvu, aby sa zistili presné príčiny ich úmrtia.

Vyhorený byt v Rači.
Vyhorený byt v Rači. Foto: TV Markíza
 

Ako ďalej tvnoviny.sk informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, po požiari z dôvodu zadymenia priestorov obytného domu evakuovali z okolitých bytov ostatných obyvateľov.

Presné príčiny, ako aj ďalšie okolnosti požiaru, sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania a expertízneho skúmania. Polícia ale predbežne nevylúčila, ale ani nepotvrdila cudzie zavinenie. Poverený príslušník už začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Zdroj: Facebook/DHZ Bratislava - Rača

Susedia sú presvedčení, že požiar v byte založil syn. Podľa ich tvrdení tak urobil v minulosti už viackrát, no jeho mama, ktorá bola veľmi dobrý  človek, ho vždy kryla. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?