23. 08. 2019 06:00 | BRATISLAVA/zg

Naši policajti v Chorvátsku nepomáhali iba Slovákom

O pomoc ich žiadali cudzinci z celej Európy.

Slovenskí policajti v Chorvátsku.
Slovenskí policajti v Chorvátsku. Foto: TV Markíza

Už vyše dva mesiace pomáhajú slovenskí policajti dovolenkárom v Chorvátsku a za tento čas riešili takmer 300 prípadov.

V najnavštevovanejších oblastiach tejto prímorskej krajiny ich nájdete v Splitsko-dalmatínskej a Primorsko-goranskej župe až do 15. septembra. Po celé leto sa tam vystriedajú štyri dvojčlenné hliadky.

Slovenskí policajti v Chorvátsku.
Slovenskí policajti v Chorvátsku. Foto: minv.sk
 

Ako informoval tvnoviny.sk hovorca policajného prezídia Michal Slivka, spoločne boli aktívni pri 106 prípadoch v Crikvenici a 182 v Trogire. Najčastejšie pátrali po slovenských turistoch, pomáhali pri dopravných nehodách, krádeži a stratách dokladov, dokonca aj v prípadoch úmrtí našich občanov.

Zaujímavosťou je, že ich o pomoc požiadali aj turisti z iných krajín - Nemecka, Ruska, Poľska, či Fínska. Podľa Slivku ich oslovil aj pre to, že v spomínaných destináciách sa pohybujú na služobných vozidlách s nápisom Polícia.

Archívna snímka.
Archívna snímka. Foto: minv.sk
 

Napriek tomu, že naši policajti na území Chorvátska nemajú policajné právomoci, ich pomoc potrebovali miestni kolegovia napríklad aj pri dokumentovaní trestnej činnosti podozrivých Slovákov, tlmočení pri procesných úkonoch, pri riešení priestupkov slovenských turistov, pri uložení pokuty a jej platení za priestupky a parkovanie, či pri odťahovaní áut.

Dôležité telefónne čísla

Na budúci týždeň si možno budete chcieť predĺžiť víkend, pretože vo štvrtok 29. augusta je štátny sviatok, a ak by ste sa náhodou vybrali užiť si ho do Chorvátska, zapamätajte si čísla, na ktorých môžete požiadať našich policajtov o pomoc.

Telefónne čísla na policajtov Chorvátsku.
Telefónne čísla na policajtov Chorvátsku. Foto: koláž TV Markíza
 

Tu je zoznam miest, kde pôsobia:

- Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarska (Splitsko-dalmatínske policajné riaditeľstvo, policajná stanica Trogir, Ul. Put Muline 1). Naši policajti v prípade núdze alebo pomoci budú k dispozícii na telefónnom čísle +385 99 7201 001.

- Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga (Primorsko-goranské policajné riaditeľstvo, policajná stanica Crikvenica, Ul. Kralja Tomislava 85a). V prípade núdze alebo pomoci budú k dispozícii na telefónnom čísle +385 99 7201 002.

A pozrite si aj archívnu reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?