22. 08. 2019 16:40 , článok bol aktualizovaný 22. 08. 2019 16:52 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Polícia zhabala Jankovskej mobil. Mohli by ho spárovať s Kočnerovou Threemou

V nej ju nazval "moja opička".

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti  Monika Jankovská.
Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská. Foto: TASR

Polícia zaistila mobily štátnej tajomníčke na ministerstve spravodlivosti Monike Jankovskej a niekoľkým okresným a krajským sudcom v Bratislave. Informáciu priniesla televízia Joj.

Potvrdila ju hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová. "Rezort potvrdzuje informáciu, že počas dnešného dňa odovzdala štátna tajomníčka Monika Jankovská svoj telefón polícii a je plne súčinná s orgánmi činnými v trestnom konaní. V prípade potreby bola ochotná aj vypovedať, zo strany polície však takáto požiadavka doteraz nebola."

Polícia informovala, že NAKA zasahovala v súvislosti so zaistenými správami.O aké správy presne ide, nešpecifikovali.

Polícia dodáva, že vykonali "početné zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa". Vzhľadom na súčasné štádium nechcú poskytnúť bližšie informácie.

Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová povedala, že úrad sa k prípadu nebude vyjadrovať, "aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie".

Jankovskej meno sa ocitlo v Kočnerovej Threeme, kde o nej hovorí ako o svojej „opičke".

Kočner˛tri týždne po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a odstúpení ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej napísal Alene Zsuzsovej: "Miesto Mumlavej nech dôjde ktokoľvek, bude ministerstvo riadiť Monika Jankovská. A to je moja opička."

Komunikáciu medzi Kočnerom a Zsuzsovou zverejnil Denník N. Jankovská pre Denník N poprela kontakty s Kočnerom aj Zsuszovou.

Zhabané mobily teraz zrejme budú skúmať znalci. Mohli by ich spárovať s Kočnerovou Threemou a komunikáciu overiť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?