22. 08. 2019 19:44 | STREČNO/TV Markíza

Drzosť, alebo totálna šialenosť? Nad správaním vodiča pod Strečnom ostáva stáť rozum

Video sme ukázali aj riaditeľovi Žilinského dopravného inšpektorátu.

Spolujazdec sa v nebezpečnom úseku vystrčil do pol pása zo strešného okna.
Spolujazdec sa v nebezpečnom úseku vystrčil do pol pása zo strešného okna. Foto: TV Markíza

Drzosť, alebo totálna šialenosť? Nad správaním vodiča pod Strečnom ostáva stáť rozum. Bezdôvodne vybrzďoval autá, lietal z pruhu do pruhu a akoby to nestačilo, vodičov spolujazdec sa v nebezpečnom úseku vystrčil do pol pása zo strešného okna. Video z autokamery má už v rukách polícia.

Cesta zo Žiliny do Martina. Nebezpečný úsek s najvyššou frekvenciou áut na Slovensku. Bordová škodovka začala znenazdajky brzdiť.

Vodič, ktorého autokamera incident nasnímala si praje ostať v anonymite, no písomne nám potvrdil, že v danej situácii sa cítil mimoriadne ohrozený.

Nad vybrzďovaním krúti hlavou aj motoristický novinár, ktorý veľmi dobre pozná aj úsek pod Strečnom.

„Toto je čistý blázon, toto nemá nič so zdravým rozumom, ani s bezpečnosťou na cestách. Za takéto prečiny by ľudia mali dostávať veľmi tvrdé sankcie," uviedol Roman Nadányi po zhliadnutí videa

Vodič na celom úseku opakovane náhle brzdí, vozidlo za ním musí spomaľovať. Následne vodič prechádza z pruhu do pruhu, či obieha sprava. Video sme ukázali aj riaditeľovi Žilinského dopravného inšpektorátu.

„Toto nie je normálne správanie, čo ten vodič predvádza. Nevieme čo od toho vodiča môžeme očakávať. Čo urobí, akým spôsobom zareaguje na vzniknutú situáciu. Takýto sú extrémne nebezpeční," myslí si Marián Večerík, riaditeľ ODI Žilina.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?