25. 08. 2019 11:46 | BRATISLAVA/TASR

Časť Slovenska zasiahli poriadne zrážky, na východe nespadla ani kvapka

Informoval SHMÚ.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Najvýdatnejšie zrážky zaznamenal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) za uplynulých 24 hodín v južnej polovici západného Slovenska, kde spadlo okolo 15 až 50 milimetrov zrážok, ojedinele viac. Uvádza to na sociálnej sieti. Na svojom webe zároveň informuje, že výstrahy pred búrkami pokračujú aj v nedeľu, a to takmer pre celé Slovensko.

"Vo vlhkom a teplom vzduchu sa počas minulej noci, zo soboty (24. 8.) na nedeľu, nad západným Slovenskom a priľahlou oblasťou vytvorila línia búrok, ktorá tu v juhovýchodnom až južnom prúdení regenerovala počas viacerých hodín," vysvetlil SHMÚ. Do nedeľného rána podľa jeho slov padlo v tejto oblasti Slovenska desať až 50 milimetrov zrážok, stredné a východné Slovensko bolo takmer bez dažďa.

Napríklad v Bielom Kostole pri Trnave nametali meteorológovia až 60 milimetrov zrážok a v Blahovej v okrese Dunajská Streda až 73 milimetrov. "Treba však poznamenať, že v Nitrianskom a Trenčianskom kraji boli aj miesta, kde vôbec nepršalo," uviedol SHMÚ.

Dodal, že na strednom a východnom Slovensku zrážky za uplynulých 24 hodín k dnešnému ránu takmer nepozorovali a počas minulej noci tam prevládala jasná obloha.
Výstraha prvého stupňa pred búrkami platí v nedeľu do 20.00 h večer takmer pre celé Slovensko.

Okrem toho SHMÚ upozorňuje aj na vysoké teploty v niektorých regiónoch Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí pre Košice, Michalovce, Sobrance, Trebišov, ale aj Nové Zámky, Komárno či Levice

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?