27. 08. 2019 11:46 | VIEDEŇ, BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Dve tigríčatá, ktoré policajti odobrali Slovenke, zomreli vo viedenskej zoo

Lucia ich chcela zachrániť. Myslí si, že práve policajti ich pri zásahu ohrozili.

Zachránené tigrie mláďa
Zachránené tigrie mláďa Foto: TV Markíza

Dve tigrie mláďatá, ktoré pred viac než dvoma týždňami odobrali 34-ročnej Slovenke Lucii, ktorá sa o ne starala vo svojom byte v rakúskom Hainburgu, uhynuli vo viedenskej Zoologickej záhrade Schönbrunn.

V utorok o tom informovali predstavitelia zoo s tým, že napriek všetkým snahám sa ich zachrániť nepodarilo. "Na začiatku nám ich napredovanie robilo radosť. Dobre pili aj priberali na váhe," uviedol zverolekár Thomas Voracek a dodal, že to však ešte neznamenalo, že by sa úplne zotavili.

O prípade sme vás informovali pred dvoma týždňamii. Lucia  pracuje ako ošetrovateľka a tigre zachraňuje už 10 rokov. Momentálne pomáha na Slovensku v Oáze sibírskeho tigra. Mláďatá sa narodili tri. Dve však boli slabšie, a tak ich zobrali k renomovanému veterinárovi do Rakúska, s ktorým zariadenie spolupracuje.

V Oáze sa dohodli, že si Lucia na jednu noc mláďatá nechá u seba doma, keďže žije v Rakúsku. Presun späť do zariadnia pri Senci v ten istý deň by totiž mohol byť pre tigrie mláďatá náročný. Napokon sa ani neuskutočnil, dôvod bol iný.

V piatok v skorých ranných hodinách pri Luciiných dverách zazvonili policajti. Práve po ich návšteve sa podľa Lucie tigre ocitli v ohrození života.

Policajtov malo údajne upovedomiť združenie na ochranu zvierat. Keďže držba tigrov nie je v Rakúsku okrem zoologických záhrad a výskumných centier legálna, oslabené mláďatá putovali následne do starostlivosti viedenskej zoo.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín, ktorú spracovala Lucia Hlaváčková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?