01. 09. 2019 15:20 | BRATISLAVA/TASR

Prezidentka otvorí školský rok v Bratislave, premiér v Moste pri Bratislave

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS) zavíta na začiatok školského roka tiež na jednu z bratislavských škôl.

Zuzana Čaputová.
Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Prezidentka SR Zuzana Čaputová otvorí nový školský rok 2019/2020 na Základnej škole na Turnianskej ulici v bratislavskej Petržalke. Informovala Martina Goffová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidentky SR.

Za žiakmi sa chystá aj premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Ten sa zúčastní na slávnostnom otvorení školského roka na Základnej škole na Športovej ulici v Moste pri Bratislave v okrese Senec.

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS) zavíta na začiatok školského roka tiež na jednu z bratislavských škôl. Navštívi Základnú školu na Beňovského ulici v mestskej časti Dúbravka, ktorú navštevovala aj ona sama. Ako informoval odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva, program sa začne o 9.00 h v školskej jedálni, kde ministerka privíta 90 prvákov, ktorí budú následne pasovaní za žiakov. Potom si Lubyová pozrie ich triedy, ako aj ďalšie priestory školy.

Po letných prázdninách zasadne do školských lavíc približne 660.000 žiakov základných a stredných škôl. Z tohto počtu bude takmer 458.000 žiakov navštevovať základné a takmer 202.000 stredné školy. Do školských lavíc zasadne aj viac ako 58.100 prváčikov. Školáci prekročia brány 1910 základných škôl, 441 stredných odborných škôl, 236 gymnázií a 17 konzervatórií. Nový školský rok sa začína v pondelok 2. septembra.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?