02. 09. 2019 16:41 | BRATISLAVA/TASR

Ak by kabinet neustál odvolávanie, prezidentka by zvažovala aj dočasnú úradnícku vládu

O osude vlády Petra Pellegriniho sa rozhodne pred víkendom.

Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Ak by na nadchádzajúcej mimoriadnej schôdzi padla vláda, prezidentka Zuzana Čaputová by zvažovala aj vymenovanie dočasného úradníckeho kabinetu. Uviedla to v pondelkovej (2. 9.) relácii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo. 

Na mimoriadnej schôdzi chce v piatok (6. 9.) opozícia vysloviť nedôveru premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD) za to, že neodvolal Moniku Jankovskú z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti.

"Zvažovala by som všetky ústavné možnosti. Jednou z nich je naozaj vymenovanie dočasnej úradníckej vlády. Veľmi by záležalo od viacerých faktorov," povedala Čaputová v rádiu.

Čaputová sa tiež dotkla medializovaných informácií o údajnej komunikácii obvineného Mariana Kočner s viacerými osobami, medzi nimi aj Jankovskou.

„To, o čom sa tu bavíme, tie zverejňované správy z komunikácie medzi pánom Marianom K. a predstaviteľmi justície, alebo spravodlivosti a ďalších orgánov, to je veľký problém. My sme stále z hľadiska dôveryhodnosti, ako Slovenská republika na chvoste Európskej únie. Naši ľudia nedôverujú justičným orgánom v extrémnej miere," skonštatovala hlava štátu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?