05. 09. 2019 12:16 , článok bol aktualizovaný 05. 09. 2019 15:55 | BRATISLAVA/mm

Šialenstvo na D1! Polícia detailne opísala, čo sa na diaľnici dialo

Útočníka museli s rozbitou hlavou hospitalizovať v piešťanskej nemocnici.

Zakrvavený útočník.
Zakrvavený útočník. Foto: somreporter.sk

Na to, čo zažili vodiči na diaľnici D1 pri Piešťanoch, asi tak skoro nezabudnú. Muž sa postavil priamo pred autá a s teleskopickým obuškom trieskal po všetkom, čo mu prišlo pod ruku.

Bratislavčan (41) za plnej premávky prebehol aj na druhú stranu diaľnice do protismeru, kde pokračoval v besnení.

"V úseku medzi Trnavou a Piešťanmi krátko pred 14.00 h zablokoval autom naprieč jazdnými pruhmi vodiča osobného auta a kamiónu. Teleskopickým obuškom im začal rozbíjať okná a kričal na nich, aby si vystúpili z áut a ľahli si na zem. V ohrozovaní a rozbíjaní pokračoval vzápätí ďalej aj na diaľničnom odpočívadle a aj v opačnom smere na Trnavu," uviedla policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Vyšetrovateľ už začal vo veci trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie, poškodzovanie cudzej veci a výtržníctvo. Nie je vylúčené, že právna kvalifikácia sa bude meniť. Motív je stále predmetom vyšetrovania. 

Muža si poriadne podali samotní šoféri

Nahnevaní vodiči nečakali na policajtov a zúrivému mužovi poriadne naložili. Museli ho s rozbitou hlavou hospitalizovať v piešťanskej nemocnici.

"Muž bol vodičmi obmedzený na osobnej slobode a vzápätí zadržaný policajnými hliadkami," doplnila Linkešová. 

Jeden z vodičov záver incidentu zaznamenal aj na video, na ktorom vidieť zakrvaveného útočníka. Ten zastavuje auto so slovami: „Pomôžete mi, chcú ma zabiť!" Reagoval tak na nahnevaných šoférov, ktorým poškodil autá. Podľa informácii TV Markíza útočník skončil na psychiatrii.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?