07. 09. 2019 16:54 | BRATISLAVA/TASR

Výdatný dážď nás potrápi ešte niekoľko dní

Najhoršia bude noc z nedele na pondelok.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Stone36/shutterstock.com

Väčšinu územia Slovenska potrápia v najbližších dňoch výdatnejšie zrážky. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal výstrahy 1. stupňa pred dažďom.

Výstrahy platia takmer pre všetky kraje, s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja. Zrážky sa zatiaľ vo väčšej miere neočakávajú ani v niektorých okresoch Prešovského a Košického kraja. V okresoch s výstrahou však podľa meteorológov môže miestami spadnúť 70 až 110 milimetrov zrážok, časť z nich pri búrkach.

"Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu," uvádza SHMÚ.

Výstrahy predbežne platia od soboty od 18.00 do pondelka (9. 9.) do 18.00 h.

Počasie počas víkendu a v prvý pracovný deň budúceho týždňa bude totiž ovplyvňovať zvlnený studený front spojený s tlakovou nížou. Tá sa bude presúvať z Talianska, cez Rakúsko, Česko a Poľsko nad Baltské more.

Zrážkové pásma budú postupovať od juhozápadu na severovýchod v dvoch výrazných vlnách. Prvá by mala prejsť cez Slovensko v noci zo soboty na nedeľu (8. 9.), druhá, podľa meteorológov výraznejšia, v noci z nedele na pondelok. "Do pondelkového večera môže ojedinele spadnúť aj viac ako 100 milimetrov zrážok," približuje SHMÚ na sociálnej sieti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?