11. 09. 2019 09:19 , článok bol aktualizovaný 11. 09. 2019 16:54 | LIPTOVSKÝ HRÁDOK/tvnoviny.sk

Smrteľná nehoda pri Hybe: Zrazil sa tam kamión s autom, vodič (†34) neprežil

Cesta je neprejazdná v oboch smeroch.

Miesto nehody.
Miesto nehody. Foto: TV Markíza

Za týždeň je to už druhá smrteľná dopravná nehoda za Liptovským Hrádkom. V stredu na ceste prvej triedy v smere na Hybe vyhasol život ďalšieho tridsiatnika. Neprežil čelný náraz.

Nákladné auto s poltárskou značkou išlo z Liptovského Hrádku, vodič osobného auta do neho vrazil bezmála celou prednou časťou. "Vodič cestoval sám, bol zakliesnený, vystrihovali sme ho pomocou hydraulického náradia," povedal veliteľ zásahu Dušan Sabaka.

Po vyslobodení ho začali s oživovaním. "Žiaľ nepodarilo sa nám ho oživiť," pokračoval veliteľ zásahu.

Krátko na to prišli aj záchranári, no aj oni už boli bezmocní. Zatiaľ nikto nevie prečo 34-ročný vodič z okresu Liptovský Mikuláš na dlhom rovnom úseku cesty s dvojitou plnou čiarou prešiel do protismeru a zrazil sa s kamiónom.

"Podľa zaistených stôp je zrejmé, že vodič nákladnej jazdnej súpravy sa snažil všetkými možnými prostriedkami zabrániť dopravnej nehode," reagoval znalec v odbore cestná doprava Stanislav Chomo.

Nehoda v smere na Hybe.
Nehoda v smere na Hybe. Foto: HaZZ
 

Náraz bol taký silný, že osobné auto odhodilo na krajnicu. Jeho motor posunulo až do kabíny.

V čase vyšetrovania dopravnej nehody polícia cestu prvej triedy v smere na Čertovicu a Hybe na vyše dve hodiny uzavrela, obchádzka viedla po vedľajších cestách.

Viac v reportáži Maria Kermieta

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?