11. 09. 2019 09:46 , článok bol aktualizovaný 11. 09. 2019 17:21 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Kočnera po súde neodviezli do Leopoldova, skončil v Nitre. Súvisí to s vraždou Jána Kuciaka

V pondelok a utorok bol na hlavnom pojednávaní v kauze falšovanie zmeniek za milióny eur.

Marian Kočner na hlavnom pojednávaní v kauze zmeniek.
Marian Kočner na hlavnom pojednávaní v kauze zmeniek. Foto: TASR

Obžalovaného a obvineného Mariana Kočnera premiestnili z Ústavu na výkon väzby (ÚVV) v Leopoldove do ÚVV v Nitre. Informoval o tom jeho obhajca Marek Para, s tým že k premiestneniu malo dôjsť v utorok (10. 9.) vo večerných hodinách a on sa to dozvedel približne pred hodinou. 

Podľa našich informácií je v Nitre len dočasne a to kvôli oboznámeniu sa s výsledkami vyšetrovania v prípade vraždy Jána Kuciaka.

 

O premiestnení obžalovaného a obvineného Mariana Kočnera rozhodol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. "To z dôvodu vykonávania vyšetrovacích úkonov v inej trestnej veci, ktorú nebudeme špecifikovať," uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

"Stále trváme na našom stanovisku a názore, že pokiaľ bude môj klient vo väzbe v Leopoldove, tak by mali prebiehať hlavné pojednávania v ÚVV Leopoldov. Alebo zastávame naďalej náš návrh, že by z ekonomických dôvodov mal byť Marian Kočner premiestnený do ÚVV v Bratislave, kde s ním aktuálne prebiehajú pojednávania," zdôraznil Para, ktorý je práve na ceste za svojím klientom.

V Ústave na výkon trestu v Nitre je aj Alena Zsuzsová.

Senát Špecializovaného trestného súdu rozhodol v utorok záporne o návrhu obhajcu Paru, ktorý chcel, aby bol Marian Kočner premiestnený z ÚVV Leopoldov do ÚVV Bratislava. Taktiež zamietol doplňujúci návrh presunúť pojednávania do ÚVV Leopoldov. 

Senát taktiež zamietol návrh o tom, aby mohli zástupcovia strán informovať verejnosť o tých častiach svedectva exsiskára Petra Tótha, ktoré sa týkajú samotných zmeniek. Pojednávanie vo veciach falšovania zmeniek TV Markíza bude pokračovať v októbri v ÚVV Bratislava.

Dva dni pojednávania

V pondelok a utorok bolo hlavné pojednávanie v kauze falšovanie zmeniek televízie Markíza za takmer 70 miliónov eur. Konalo sa v Bratislave. Prípad sa týka aj Pavla Ruska.

Kočner vypovedal takmer celý pondelok. Po pojednávaní ho v utorok večer odviezli za prísnych bezpečnostných podmienok. Kočner žiadal ostať v Bratislave, súd mu to ale zamietol.

Na súd príde aj Rusko

Na budúci týždeň je na piatok (20. 9.) pred Okresným súdom Bratislava II naplánované pojednávanie s bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a spol. v prípade prípravy vraždy jeho bývalej spoločníčky Silvii Volzovej. Spoluobžalovaní sú v tomto prípade veľké postavy slovenského podsvetia. V tejto kauze figuruje Marian Kočner ako svedok. Aj toto pojednávanie je naplánované v ÚVV a ÚVTOS v Bratislave.

Od vzatia do väzby koncom júna minulého roka Marian Kočner bol umiestnený najprv v ÚVV Bratislava, potom v Leopoldove, následne v Banskej Bystrici, potom opätovne v Leopoldove, a teraz v Nitre.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?