11. 09. 2019 15:25 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Slováci majú jasno v tom, čo najviac ohrozuje naše rodiny. Tu sú výsledky prieskumu

Aj túto otázku zahrnula agentúra AKO do prieskumu pre Dúhový PRIDE Bratislava.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Arsenie Krasnevsky/shutterstock.com

Čo Slovákov skutočne trápi alebo presnejšie, čo podľa nich najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Aj túto otázku zahrnula agentúra AKO do prieskumu pre Dúhový PRIDE Bratislava. Občianske združenie ho zverejnilo na svojom webe.

Viac ako 59 percent ľudí umiestnilo registrované partnerstvá na posledné miesto medzi hrozbami pre rodiny na Slovensku.

Naopak, najväčšou hrozbou je podľa nich vysoká cena bývania. Na prvé miesto ju dalo 22,5 percenta ľudí v prieskume, nasledovala ju nezamestnanosť s 21,2 %.Treťou hrozbou je dochádzanie rodičov za prácou do zahraničia. Potom nasleduje alkoholizmus, nízky rodičovský príspevok a nízky prídavok na dieťa.

„Výsledky jasne ukazujú, že napriek rokom rôznych antikampaní ľudia na Slovensku nemajú obavy z uzákonenia registrovaných partnerstiev (zvolili sme tento termín, keďže ho politici používajú častejšie ako životné partnerstvá), ale skôr zo sociálnych a ekonomických problémov. Od politickej reprezentácie očakávame, že sa na ich riešenie zameria aj v práve prebiehajúcej predvolebnej kampani,“ povedal šéf Iniciatívy Inakosť Martin Macko.

Prieskum robila agentúra v auguste 2019 na vzorke tisíc respondentov.

Z prieskumu vyplýva aj to, že podpora ľudí pre životné partnerstvá za posledné štyri roky vzrástla na 57,2 % a jasná väčšina ľudí na Slovensku podporuje uzákonenie tohto inštitútu pre všetky páry.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?