13. 09. 2019 11:20 | SEREĎ/tvnoviny.sk

Iba 17-ročný mladík zaútočil sekerou na spiaceho mladšieho brata. Mieril rovno na hlavu

Prípad z obce Váhovce vyšetruje polícia.

Sekerou napadol brata.
Sekerou napadol brata. Foto: Polícia SR

Brata (16) napadol sekorou v spánku len o rok starší brat. Policajti zo Serede obvinili z úmyselného ublíženia na zdraví 17-ročné mladistvého z obce Váhovce.

"Ráno o 07.00 h prišiel k jeho posteli, kde ležal a sekerou sa mu zahnal na hlavu. Ten stihol dať ešte pred tvár ruky a sekera sa mu zaťala do dvoch prstov ľavej ruky. Útokom mu spôsobil rezno-sečné rany s poškodením šliach," informujú policajti na sociálnej sieti.

Sekera, ktorú mladík použil.
Sekera, ktorú mladík použil. Foto: Polícia SR
 

Policajti mladíka ihneď zadržali a skončil v cele policajného zaistenia. Poverený policajt ho obvinil z úmyselného ublíženia na zdraví na chránenej osobe. Zároveň bol spracovaný návrh na jeho väzobné stíhanie z dôvodu, že bol v auguste odsúdený za úmyselný trestný čin.

Denis (17) ešte začiatkom roka kradol v obci. dopustil v obci aj lúpeže. Miestneho mal vtedy zbiť pre peniaze a potom okradnúť o 20 eur. "Súd ho za lúpež koncom augusta odsúdil a ako mladistvému mu vymeral trest odňatia slobody na 18 mesiacov nepodmienečne s odkladom na 18 mesiacov pod probačným dohľadom, s tým že mal nahradiť škody a verejne alebo osobne sa osobe ospravedlniť," pokračovali policajti s tým, že právna kvalifikácia prípadu sa môže zmeniť na základe ďalších výpovedí a znaleckých posudkov. Rozhodovať o väzbe bude súd v najbližších hodinách.

Brata napadol v spánku.
Brata napadol v spánku. Foto: Polícia SR
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?