17. 09. 2019 09:08 , článok bol aktualizovaný 17. 09. 2019 16:07 | BRATISLAVA, GIRALTOVCE/zg, TASR

Pellegrini ostáva naďalej premiérom: Hlasovanie dopadlo tak, ako sme očakávali

Opozícia podala návrh, pretože neodvolal Jankovskú z funkcie.

Predseda vlády Peter Pellegrini.
Predseda vlády Peter Pellegrini. Foto: TASR

Peter Pellegrini ostáva aj naďalej predsedom vlády, opozičným poslancom sa ho nepodarilo odvolať z funkcie. Za návrh hlasovalo 62, proti bolo 66 a hlasovania sa traja zdržali.

Na odvolanie premiéra alebo ministra je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny parlamentu, teda 76 hlasov.

Pellegrini tvrdí, že hlasovanie o vyjadrení mu nedôvery dopadlo podľa očakávaní. Povedal to pred utorňajším výjazdovým rokovaním vlády v Giraltovciach, kde priletel vrtuľníkom, keďže predpoludním bol v parlamente.

Výsledok hlasovania poslancov o vyslovení nedôvery premiérovi.
Výsledok hlasovania poslancov o vyslovení nedôvery premiérovi. Foto: TASR
 

"Netvrdím, že som išiel úplne pokojný, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať, treba mať pred tým pokoru a rešpekt. Myslím, že hlasovanie dopadlo tak, ako sme očakávali a opozícia nenašla dostatok hlasov a si myslím, že nielen dostatok hlasov, ale aj tie dôvody neboli také, ktoré by mali dôvod na to, aby bola vyhlásená nedôvera predsedovi vlády. Bolo to jedno z tých najslabších zdôvodnení, aké som zatiaľ v mojej politickej kariére videl," uviedol Pellegrini.

Návrh prerokovali poslanci počas piatkovej (13. 9.) mimoriadnej schôdze, ktorú iniciovala opozícia. Dôvodom je, že Pellegrini neodvolal Moniku Jankovskú z pozície štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, ako sa medializovala jej údajná komunikácia s Marianom Kočnerom, ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Vláda s odvolaním nesúhlasí, nevidí naň žiadne relevantné dôvody.

Pellegrini v piatok uviedol, že dôvody na jeho odvolanie sú slabé. Pripomenul, že Jankovská už vo funkcii nie je. Predseda vlády po tom, čo Jankovská oznámila svoj odchod z postu uviedol, že dúfa, že predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič a líder SaS Richard Sulík budú nasledovať jej kroky a odídu z politického života pre svoje stretnutia s Marianom Kočnerom.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?