17. 09. 2019 17:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Proces s Černákom a jeho bývalým parťákom v prípade vraždy milionára sa blíži k záveru

Kým Mikuláš Černák sa k vražde priznal a hovorí, že Poliakovi strelil do hrude aj Ján Kán, ten to odmieta a hovorí o pomste z Černákovej strany.

Mikuláš Černák v sprievode polície.
Mikuláš Černák v sprievode polície. Foto: TVNOVINY.sk

Proces s Mikulášom Černákom a jeho bývalým parťákom sa blíži k záveru. Černák aj Ján Kán čelia obžalobe z vraždy poľského milionára. Bývalý bos slovenského podsvetia ale prišiel na súd v tejto kauze poslednýkrát.

Bývalých kamarátov rozdelila minulosť. Kým Mikuláš Černák sa k vražde priznal a hovorí, že Poliakovi Grzegorzovi Szymanekovi strelil do hrude aj Ján Kán, ten to odmieta a hovorí o pomste z Černákovej strany.

Kým ale Jánovi Kánovi, ktorý je aktuálne na slobode a pravidelne sa hlási u probačného úradníka, do reči nebolo, na začiatku procesu hovoril, že si to celé jeho bývaly kumpán vymyslel.

"Postoj je zo strany Černáka stále rovnaký, priznať sa, oľutovať vinu, ospravedlniť sa pozostalým...nič viac nečakáme a ani nechceme," povedal obhajca Mikuláša Černáka.

 Na začiatku pojednávania sa Mikuláš Černák k vražde priznal a podrobne opísal ako miliardára uniesli a napokon zabili. Členovia poľského podsvetia im vraj sľúbili 150-tisíc mariek za únos Szymaneka. Mali ho teda ukryť a čakať na výkupné. Zistili ale, že o úkryt sa zaujímajú policajti a miliardára zabili. So slovami "stretneme sa v pekle" mu mal Černák streliť do úst a Ján Kán tou istou zbraňou do hrudníka.

"Podla všetkého je dokazovanie skončené, doplnia sa len posudky ohľadom registra trestov a možeme očakávať záverečné reči," vravel prokurátor.

Mikuláš Černák v utorok sudcovi oznámil, že do súdnej siene už nepríde a zaverečnú reč pred vynesením rozsudku pošle písomne. O štyri roky môže požiadať o podmienečné prepustenie, zrejme tak aj urobí.

Obhajcovia Jána Kána navrhovali ďalšie doplnenie dôkazov, no sudca to odmietol. Pojednávanie odročil na začiatok novembra, kedy by sa tento proces mal skončiť rozsudkami.

Téme sa venovala Martina Kašiarová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?