19. 09. 2019 13:40 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Protesty Za slušné Slovensko pokračujú v piatok v Bratislave aj po celom Slovensku

Pozrite si podrobnosti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Nezabudneme. Pokračujeme. Za slušné Slovensko vyzýva ľudí, aby prišli spoločne ukázať, že na odkaz Jána a Martiny Slováci nezabúdajú. Organizátori pripravili na piatok (20.9.) protesty v Bratislave aj v iných mestách.

V Bratislave sa bude protest konať na Námestí slobody o 18:00 h.

Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prešlo viac ako 18 mesiacov. Počas vyšetrovania tejto dvojitej vraždy sa odhalilo mnoho ďalších hrozných skutočností: prepojenia a vplyv Mariána Kočnera na politikov a predstaviteľov štátnych orgánov, použitie vládneho špeciálu na únos vietnamského občana, Tibor Gašpar sa odhalil ako nedôveryhodný policajný prezident a Mária Trošková s Viliamom Jasaňom ako spojka medzi úradom vlády a talianskou mafiou. Napísali organizátori pri udalosti na Facebooku. Iniciatíva verí, že vyšetrovanie bude čoskoro ukončené a páchatelia obžalovaní.

Organizátori trvajú na dvoch požiadavkách

"Naša prvá požiadavka sa vďaka odvážnej a dôkladnej práci vyšetrovateľov a prokurátorov napĺňa. Pozorne ju naďalej sledujeme. Druhá požiadavka – nová a dôveryhodná vláda – získava na dôležitosti každou ďalšou odhalenou kauzou, ako aj prichádzajúcimi voľbami. Chceme vládu, ktorá je založená na demokratických princípoch a nemá prepojenia na organizovaný zločin. Vládu, ktorá dokáže obnoviť dôveru ľudí v štátne inštitúcie," reagovali na sociálnej sieti s tým, že nezabúdajú na Jána a Martinu a stoja si za požiadavkami, až kým nebudú naplnené.

Dodali, že sa spájajú aj s inými organizáciami naprieč občianskym sektorom: so sestričkami, vedcami, učiteľmi, umelcami, študentmi, klimatickými aktivistami a ďalšími. 

"Chceme vyjadriť podporu všetkým poctivým policajtom a prokurátorom. Bez nich by nebolo možné, aby vyšetrovanie nezávisle napredovalo. Stojme pri nich, lebo vieme, pod akým obrovským politickým aj celospoločenským tlakom sú. Rovnako ako novinári, ktorí aj naďalej odkrývajú pravdu, napriek lustráciám, vyhrážkam a neúcte od predstaviteľov štátu," dodali.

Protesty v ďalších mestách

1. Bánovce nad Bebravou o 17:00 h.
2. Banská Bystrica - Námestie SNP o 18:00 h.
3. Banská Štiavnica - Námestie Sv. Trojice o 18:00 h.
4. Bardejov - Radničné námestie o 18:00 h.
5. Bratislava - Námestie Slobody o 18:00 h.
6. Čadca - Matičné námestie o 18:00 h.
7. Kežmarok - Hlavné námestie o 16:00 h.
8. Košice - Dolná brána o 18:00 h.
9. Levice - Námestie Hrdinov o 18:00 h.
10. Prešov - Mestský úrad o 18:00 h.
11. Prievidza - Námestie Slobody o 18:00 h.
12. Žilina - Námestie Andreja Hlinku o 18:30 h.

13. Brno - Komenského náměstí o 17:00 h.
14. Melbourne
15. Londýn
16. Viedeň - Heldenplatz o 17:00 h.
17. Glasgow
18. Zlín

Podrobnosti k protestom v mestách sú zverejnené na Facebooku Za slušné Slovensko.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?