20. 09. 2019 10:35 | BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

Polícia vyšetrila brutálnu vraždu po 17 rokoch. Prezradili aj hrozné detaily

Od decembra 2002 bol nezvestný Nemec Steve K. Už našli jeho pozostatky.

V tomto lese našli pozostatky Stevea.
V tomto lese našli pozostatky Stevea. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia vyšetrila vraždu po sedemnástich rokoch. Od decembra 2002 bol nezvestný Nemec Steve K., ktorý býval so svojou manželkou v Banskej Bystrici.

Jeho kosti našli v máji tohto roku v lese. Polícia na Facebooku informuje, že z vraždy obvinili jeho manželku Katarínu K. a ďalších páchateľov Mareka S. a Herberta P. V prípade dokázania viny im hrozí trest 12 až 15 rokov za mrežami, prípadne výnimočný trest. Všetci sú už vo väzbe.

Podľa polície mali manželia nezhody. Manželka mala s ďalšími obvinenými naplánovať vraždu tesne pred Vianocami. Najskôr mali Steva omámiť liekmi v nápoji. Následne ho mali zbiť a zviazať plachtami. Muži ho mali naložiť do auta a odviezť do lesa.

Pozostatky nalši v lese v Banskej Bystrici.
Pozostatky nalši v lese v Banskej Bystrici. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
 

V aute ho ešte muži údermi do hlavy priviedli opäť do bezvedomia. V lese ho znova mlátili, až kým sa nehýbal a prestal komunikovať. Nakoniec ho mali aj bodnúť do krku.

Zomierajúceho Stevea mali zahrabať konármi. V roku 2003 sa páchatelia mali na miesto činu vrátiť a telo premiestniť. V tomto roku kriminalisti povtvrdili, že pozostatky patria nezvestnému Steveovi.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?