25. 09. 2019 17:25 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Na internete posielali intímne fotky, následne ich vydierali. Poškodení dnes vypovedali

Niektorí poslali stovky eur, iní tisícky. Našiel sa muž, ktorý zaplatil dokonca 25-tisíc eur.

Súd, na ktorom vypovedlai obete vydierania.
Súd, na ktorom vypovedlai obete vydierania. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vydierali ich pre dôverné fotografie. Muži, ktorí ich posielali cez internetovú zoznamku, v stredu vypovedali pred súdom. Nachytať sa dalo zhruba dvesto mužov.

Najprv si s neznámym dievčaťom písali, potom jej poslali aj fotky intímnych častí tela. Pred kamerou rozprávať, pochopiteľne, nechceli.

Podobný scenár vydierači zopakovali zhruba pri dvesto mužoch. Krátko po odoslaní fotiek im prišla „esemeska" alebo im rovno zavolala žena z neznámeho čísla a žiadala od nich peniaze.

Niektorí poslali stovky eur, iní tisícky. Našiel sa muž, ktorý zaplatil dokonca 25-tisíc eur. Neskôr sa ale jeden z poškodených obrátil na políciu. Muži zákona vydieračov zadržali.

Z vydierania je teraz obvinených osem ľudí, z toho jedno dievča. To je však na úteku. Jeden z obžalovaných, ktorý je aktuálne vo väzbe, doposiaľ vypovedať nechcel, teraz sa ale rozhodol, že tak urobí. Prehovoriť by mal na výsluchu koncom októbra.

Muži sa s vydieračmi nikdy nestretli, zrejme preto je ťažké preukázať, komu patrili hlasy v telefóne. Nachytať sa dali muži rôzneho veku aj povolaní, od mladých študentov po zrelých mužov. Pojednávanie bude pokračovať koncom októbra, vypovedať budú aj ďalší poškodení.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?