25. 09. 2019 19:22 | TRNAVA/TV Markíza

Tínedžeri v Trnave majú nebezpečnú zábavu: Šmykľavky polievajú neznámou žieravinou

Upozornila na to matka malého chlapca.

Nohavice po žieravine.
Nohavice po žieravine. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Tínedžeri v Trnave majú novú, veľmi nebezpečnú zábavu. Ohrozujú malé deti na preliezačkách.

Šmykľavky polievajú neznámou žieravinou. Na ich nepochopiteľné výstrelky takmer doplatil iba jedenapolročný chlapec. Ochránila ho obyčajná plienka.

Michaela sa so synom Miškom vybrala podvečer na detské ihrisko blízko bytovky. Chlapec sa rozbehol k svojej obľúbenej šmykľavke.

Keď sa pozrela bližšie na chlapcove tepláky neverila vlastným očiam. Červená farba na zadku sa menila na vyblednuté fľaky.

Celá roztrasená utekala so synom domov. To už vedela, že šmykľavku musel niekto poliať neznámou žieravinou. Správa o tom, že šmykľavka je nebezpečná, sa rozniesla najmä medzi rodičov malých detí.

Jedna pani vraj z balkóna videla, ako pri šmykľavke stojí skupina tínedžerov vo veku trinásť a pätnásť rokov. Na zemi vedľa nich bola žltá plastovú fľaša.

To, že šmykľavka bola poliata žieravinou, matka nahlásila na políciu. Tá už preveruje všetky okolnosti. O akú chemikáliu išlo sa zatiaľ nevie. Ľudia sa domnievajú, že by to mohlo byť Savo.

Miškova mama si po tomto zážitku bude oveľa dôkladnejšie kontrolovať nielen šmykľavky, ale všetky preliezačky skôr, ako tam dieťa pustí.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?