25. 09. 2019 18:33 , článok bol aktualizovaný 26. 09. 2019 10:15 | TRNAVA/tvnoviny.sk

Mohutný požiar v sklade chemikálií v Trnave majú hasiči už pod kontrolou, objekt už len dymí

Zápach bolo cítiť po celom meste.

Policajti s ochrannými rúškami.
Policajti s ochrannými rúškami. Foto: TV Markíza

Požiar v sklade bazénovej a dezinfekčnej chémie v Trnave už majú hasiči pod kontrolou. Veliteľ zásahu vyhlásil lokalizáciu požiaru pred pol šiestou hodinou ráno - takmer 12 hodín od vzniku požiaru. Udalosť mali hasiči celú noc pod kontrolou, vďaka rozoberaniu konštrukcie objekt už len dymí. Na požiarisku je niekoľko skrytých ohnísk, ktoré budú hasiči monitorovať, informujú hasiči na svojej faceboovej stránke.

Na mieste je aj kriminálka, policajti si nasadili ochranné rúčka. Vo vzduchu je stále cítiť chemikálie.

Predpokladá sa, že k úplnej likvidácii požiaru príde počas dnešného dňa. Evakuácia obyvateľstva nebola potrebná. "Uskutočňovali sa kontrolné merania chemického laboratória, ktoré nenamerali žiadne hodnoty, ktoré by ohrozovali život, a preto evakuácia obyvateľstva nebola potrebná," povedal veliteľ zásahu Zoltán Takáč.

Meranie prebieha od samotného začiatku zásahu. "Tak na samotnom mieste požiaru, ako aj v celej Trnave a blízkom okolí. Ľudia boli vyrozumení, aby si pozatvárali okná a zbytočne sa nezhromažďovali," doplnil veliteľ zásahu.

Na miesto v stredu večer prišla aj ministerka vnútra Denisa Saková. "Zasadol krízový štáb zložený zo zástupcov Hasičského a záchranného zboru, polície, zástupcov mesta a zástupcov okresného úradu Trnava," informovala ministerka na sociálnej sieti.

 

Pri požiari zasahovalo 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, osem cisterien, jedna výšková technika, jeden ekologický automobil a jeden evakuačný autobus HaZZ. Podľa informácií z prezídia sa nikto nezranil.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?