02. 10. 2019 16:27 | BRATISLAVA/TASR

Slovenskí politici reagujú na smrť Karla Gotta. Asi najtrefnejšie sú slová Andreja Kisku

Na spevácku legendu si spomenuli aj europoslanci.

Andrej Kiska.
Andrej Kiska. Foto: TASR

Slovenskí politici reagujú na smrť českého speváka Karla Gotta. Podľa predsedu Národnej rady (NR) SR Andreja Danka (SNS) nás opustil legendárny maestro. Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár uviedol, že so smrťou Gotta odchádza časť jeho mladosti.

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) na sociálnej sieti napísal, že si bude Gotta navždy pamätať. Predseda SaS Richard Sulík zase zaželal Gottovi, aby odpočíval v pokoji a pripomenul jeho duet s dcérou Charlotte Ellou Gottovou Srdce nehasnou. K rovnakej kondolencii sa pripojila aj jeho stranícka kolegyňa Jana Cigániková.

Na spevácku legendu si spomenuli aj europoslanci Monika Beňová (Smer-SD), ktorá mu venovala kondolenciu, a Ivan Štefanec (KDH). "Je len málo ľudí, ktorí boli takí oddaní svojmu remeslu a posunuli ho o toľko vyššie," uviedol Štefanec.

"Keď som bol dieťa, bol tu Karel Gott. Keď som bol tínedžer, zabávali sme sa na jeho hudbe. Keď som bol dospelý, hrával som jeho pesničky na gitare. Bol tu, aj keď som bol prezident. Neviem, si predstaviť, že tu už nebude", uviedol na sociálnej sieti exprezident Andrej Kiska.

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) vyjadrila úprimnú sústrasť jeho rodine a blízkym. "Kája Gott patril medzi legendy československej hudby a jeho smrť je veľkou stratou", uviedla.

Podľa nezaradeného poslanca Ota Žarnaya bol Gott najznámejšou popovou hviezdou, ktorá vzišla z Československa, a dodal, že sa takíto speváci rodia len raz za storočie.
Český spevák Karel Gott zomrel v utorok (1. 10.) krátko pred polnocou vo veku 80 rokov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?